Interview

Annet Koster: ‘Personeelstekort zeevaart wordt nog erger, maar tij is te keren’

Het personeelstekort in de zeevaart is zo nijpend dat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) alarm slaat. ‘Het vinden en houden van goede arbeidskrachten moet het hoofddoel worden van onze leden’, zegt Annet Koster. ‘We zitten in een neerwaartse spiraal, maar het tij is nog te keren.’

Annet Koster: ’Wij zullen altijd hoog inzetten op Nederlandse zeevarenden op Nederlandse zeeschepen. Zo heb je recht op afdrachtvermindering als je onder Nederlandse vlag vaart. En juist dat maakt het mogelijk met Nederlanders te varen, ook al zijn het duurdere werknemers.' Foto's KVNR

Dit artikel is exclusief voor abonnees

Wilt u onbeperkt lezen? Word abonnee en krijg toegang tot unieke maritieme vakinformatie waarmee u altijd up-to-date bent.

Abonneer

Annet Koster: ‘Personeelstekort zeevaart wordt nog erger, maar tij is te keren’ | Schuttevaer.nl
Interview

Annet Koster: ‘Personeelstekort zeevaart wordt nog erger, maar tij is te keren’

Het personeelstekort in de zeevaart is zo nijpend dat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) alarm slaat. ‘Het vinden en houden van goede arbeidskrachten moet het hoofddoel worden van onze leden’, zegt Annet Koster. ‘We zitten in een neerwaartse spiraal, maar het tij is nog te keren.’

Annet Koster: ’Wij zullen altijd hoog inzetten op Nederlandse zeevarenden op Nederlandse zeeschepen. Zo heb je recht op afdrachtvermindering als je onder Nederlandse vlag vaart. En juist dat maakt het mogelijk met Nederlanders te varen, ook al zijn het duurdere werknemers.' Foto's KVNR

Dit artikel is exclusief voor abonnees

Wilt u onbeperkt lezen? Word abonnee en krijg toegang tot unieke maritieme vakinformatie waarmee u altijd up-to-date bent.

Abonneer