ROTTERDAM, 16 december 2011 12:51
Oscillating Foil Development (O-Foil), een innovatief technisch bedrijf in Rotterdam, werkt in stilte aan de ontwikkeling van een nieuw en efficiënt voortstuwingssysteem voor de binnenvaart, de O-Foil. Bij dit systeem wordt de scheepsschroef vervangen door een op en neer bewegende vleugel (de Oscillating-Foil) onder het achterschip, waarvan de bewegingen sterk lijken op die van zeezoogdieren.
Door Hans Heynen
Hoewel het concept doet denken aan een ouder concept, de Whale Tail (walvisvaartvoortstuwing), is het een compleet ander ontwerp. Bij de O-Foil is geen sprake meer van een groep horizontaal geplaatste, rond een centrale as draaiende ‘vinnen', die allemaal per omwenteling een visstaartachtige slag maken. De O-Foil heeft namelijk, maar één vin (vleugel of foil genoemd) en die draait niet rond een as. De horizontaal onder het achterschip hangende vleugel is (vrijwel) even breed als het schip. Achter een 10 meter breed schip komt dus een bijna 10 meter brede vleugel te hangen. De O-Foil-vleugel hangt aan vier stangen of drijfstangen, twee links en twee rechts, de op krukasachtige wijze aangedreven stangen bewegen, net als de drijfstangen van een zuiger, verticaal op en neer, waardoor de vleugel ook verticaal op en neer beweegt.
Lees deze week het hele artikel in Weekblad Schuttevaer (nr. 50, 17 december 2011). Behalve in de papieren krant is het online te lezen in de Schuttevaer e-paper, die gratis toegankelijk is voor abonnees. Niet-abonnees kunnen tegen betaling toegang verkrijgen. Neem nu een proefabonnement, 8 weken voor 15 euro.
Wanneer gaat men nu eindelijk eens over tot normaal varen. Het ene idee na het andere verschijnt.Er is maar een manier om energie te besparen en dat is, verhouding motor vermogen en schroef verbeteren.Grotere schroeven en wat heel belangrijk is luisteren,uit de ivoren torens klimmen en geschiedenis leren, voor de directie en technische dienst mensen.Geen Green Awards organiatie,die gesponserd worden met overheids geld en daardoor nog meer energie verspilling en langer milieu vervuiling in stand houden 20 TOT 50 %
EEN ECHTE SCHIPPER
17-12-2011 op 20:59
o,o,o wat zijn ze gek he
ik vraag me af komt het ooit nog goed
achterschip maar van rubber maken anders zie ik het niet zitten
wapper de flapper
17-12-2011 op 19:53
Ik vraag mij af wat dit innovatieve bedrijf nog meer ontwikkeld.
Of zou het een gelegenheids vehikel zijn om subsidie binnen te harken.
Ook hier gaan we niets meer van horen...
Ik denk als de overheid eens een gedegen onderzoek zou doen naar dit soort praktijken ter land, zee en in de lucht er wel het één en ander bezuinigd kan worden!
Duh!
17-12-2011 op 18:58
Zou dan, gezien de kracht waarmee zo'n vleugel op en neer gaan je schip ook op en neer gaan?
Das lekker koffie drinken op zo'n schip!
Tankerman
17-12-2011 op 17:12
Ik hoop dat het plan serieuzer is dan de tekening
J.S.
16-12-2011 op 14:11
Nieuws per rubriek
Focus op...
Moyersoen NV verkoopt regelmatig vaartuigen na faling. Kijk snel op onze online veiling website:...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv