KATWIJK, 18 februari 2012 08:02
Onder invloed van het koude weer van de afgelopen weken trekken de garnalen uit het ondiepe kustwater naar dieper water, met in hun kielzog de garnalenkotters. De vissers zitten nu soms op ruim vijf mijl uit de kust, waar ze normaliter op steenworpafstand van het strand vissen.
Behalve garnalen vangen ze ook nog wel eens wat bijvis. Zo vond de bemanning van de GO-29 dik vijf mijl uit de kust van Katwijk een heilbot in het net. Schipper Jan de Visser had dit nog niet eerder meegemaakt. Heilbot komt overwegend in ijskoude, noordelijke wateren voor en zelfs in de Noordzee is hij redelijk zeldzaam. Volgens opvarende IJsbrand Koornneef zat de maag van de 12 kilo wegende heilbot vol met schar. ‘De zeewatertemperatuur is ideaal voor heilbot en er zit zat schar onder de kant, dus hij kon zijn maag vol eten.'
hoe zit dat nu?
Als je quota hebt om garnalen te vangen,en je vangt nog wat anders mag je die ook verkopen of moet je die in het water terugkieperen waar niemand iets aan heeft.
ikke
21-02-2012 op 11:05
Nieuws per rubriek
Focus op...
Moyersoen NV verkoopt regelmatig vaartuigen na faling. Kijk snel op onze online veiling website:...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv