KOPENHAGEN, 4 maart 2010 19:23
De Deense visserij heeft in 2009 tegen de klippen op gevist met dertien procent meer vangst dan in het voorafgaande jaar.
Desondanks leverde de bedrijfstak een flink stuk besomming in, want die daalde met veertien procent. Dat resulteerde in een bruto-opbrengst van nog geen 300 miljoen euro voor bij elkaar 771.000 ton, zo blijkt uit de cijfers van het visserijdirectoraat in Kopenhagen. De opbrengst van kabeljauw leverde zelfs 27 procent in, hoewel de volumes zich op het niveau van 2008 handhaafden. Dat komt neer op krap 21.000 ton. De haringvangst daalde met dertien procent naar 92.000 ton. De daling van de besommingen hiervoor beperkte zich echter tot 11 procent naar 33 miljoen euro. De kiloprijs was namelijk een fractie beter op een kleine 37 cent. (WV)
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Nieuws per rubriek
Focus op...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv