DUISBURG, 27 augustus 2010 09:21
Het Bundesverband der Deutschen Binnenschiffahrt (BDB) blijft erbij dat de crisis in de drogelading niet structureel is, maar dat het slechts een tijdelijke economische dip is. BDB-voorzitter Dr. Gunther Jaegers voorziet voor de komende jaren wel problemen in de tankvaart.
‘In vergelijking met het jaar ervoor blijkt duidelijk de negatieve uitwerking van de economische en financiële crisis in 2009. Zowel bij de goederensoorten als de verkeersprestatie moest de binnenvaart haar verlies nemen. De hoeveelheid vervoerde goederen op de Duitse vaarwegen daalde met 17 procent van 246 miljoen ton naar 204 miljoen ton. De grootste daling was in de groep ijzer en metaal. Daar daalde het vervoer met bijna veertig procent. Het aantal tonkilometers liep met ruim 13 procent terug van 64,1 miljard naar 55,5 miljard.'
Het aantal Duitse schepen liep volgens het BDB met 45 eenheden terug naar 2.246. Het tonnage steeg wel met bijna 24.000 ton.
Niet structureel
Ondanks de negatieve cijfers over het jaar 2009 is het BDB ervan overtuigd dat de binnenvaart nu ook al profiteert van de huidige economische groei. ‘De door de binnenvaart hoeveelheid vervoerde goederen stijgt sinds het begin van 2010 in alle goederensoorten weer', schrijft Jaegers. ‘Zorgen hebben we nog wel over de vrachtprijzen. Die stijgen door de grote capaciteit van de Europese vloot nog niet in dezelfde mate als de groei van de hoeveelheid vervoerde goederen. De rentabiliteit van de binnenvaartondernemingen is daardoor nog niet helemaal goed.'
Ondanks de nog steeds aanhoudende problemen in de binnenvaart wil het BDB niet spreken van een structurele crisis in de binnenvaart. Het BDB is dan ook geen voorstander van capaciteitsbeperkende maatregelen zoals andere binnenvaartorganisaties hebben voorgesteld aan de Europese Unie. Daarbij gaat om sloop van scheepsruimte en eventueel de zogenaamde oud-voor-nieuw regeling.
Tankvaartcrisis
In tegenstelling tot de drogelading, ziet het BDB de komende jaren wel een structurele crisis in de tankvaart opdoemen. ‘Op grond van het feit dat tot het einde van 2018 gevaarlijke goederen volgens het ADN(R) alleen nog in dubbelwandige schepen vervoerd mogen worden, voorzien wij voor de tankvaart een structurele verandering', meldt Jaegers. ‘Het probleem daarbij is dat in de loop van de tijd nieuwe dubbelwandige schepen op de Europese markt komen. De oudere enkelwandige tankers verdwijnen echter niet in dezelfde mate van de markt. Dit kan alleen door het slopen van tanker worden opgevangen. Desondanks wijzen we ingrijpen door de overheid af. Dat geldt in het bijzonder voor de drogelading. Daar gaan we van een economische crisis uit, niet van een structurele crisis.'
Crisis is dadelijk opgelost indien de banken de handen in eigen boezem steken!
Nieuwbouw 100% gefinancierd aan mensen die toch niks te verliezen hebben of hadden? Schip slopen nieuw of niet! Risico van de bank.Gezonde bedrijven worden gewoon mee naar beneden gezogen door een hoop avonturiers, geldzuchtige makelaars en bevrachters welke de nieuwbouwers kunstmatig aan eigen vermogen helpt.
EC
07-09-2010 op 10:55
BdB neemt al vast een voorschot op toekomstige besprekingen tussen EBU/ESO/EU. Zij gebruikt hiervoor de huidige statistieken en dat klinkt mooi en overtuigend voor de bevoegde politiek.Maar eens botst men toch op een veto van anderen tegenover de tankvaart en zijn dit soort van média uitspraken zeer dom.
karel verberght
28-08-2010 op 15:16
Bds en Ebu zijn twee handen op één buik. Hoe moet Eso zich daar tegen verweren ? Het is een hopeloze situatie .
m
28-08-2010 op 09:51
Meneer gaat enkelwandige schepen ombouwen naar vrachtschepen en zie daar......
Jan
28-08-2010 op 08:54
De BdB is aangesloten bij EBU, de Europese redersclub. Daar is ook CBRB vertegenwoordigt. Wellicht kan CBRB de voorzitter van BdB nog tot rede brengen en zorgen dat er zo snel mogelijk geld uit het reservefonds wordt vrijgemaakt om maatregelen voor de droge lading te nemen zoals ESO, de Europese club van particulieren heeft voorgesteld?
Naam bij redactie bekend
27-08-2010 op 23:17
Dus het sloopgeld is alleen voor de tankvaart bedoeld.Lekker hypocriet Dhr Jeagers.
Doortje Grooten-Wendt
27-08-2010 op 22:11
Alleen zijn eigen tak zal straks in een structurele crisis verkeren. Wat hij nog niet beseft, is dat ze eigenlijk al in de crisis zitten. Herr Jeagers heeft alleen oren naar zijn eigen problemen. Voor zijn part kan de droge lading stikken.
m
27-08-2010 op 13:38
Dit noemt men "preken voor eigen parochie". Een kunst die de voorzitter van BdB erg goed beheerst, maar die de voortgang van zinnige en noodzakelijke maatregelen in deze zware crisis enorm frustreert.
Naam bekend bij redactie
27-08-2010 op 13:03
Het is maar wat je bedoeld met crisis, vervoerde tonnage als richtlijn of de inkomsten van de schipper.
Want volgens Rotterdam zijn de overslagtonnen weer terug op oude peil.
Maar de vrachtenprijzen zijn nog veel te laag. En in de droge lading hebben we ook veel te veel scheepsruimte, deze handycap wordt onderschat.
subaru rijder
27-08-2010 op 12:08
Nieuws per rubriek
Focus op...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv