Laatste nieuws:
Zoek bedrijf

DEVENTER, 18 augustus 2010 09:33

De Rijn van A tot Z: Augustus slechte maand

De kleinere tonnages kunnen nog wel aardig aan het werk komen, maar met de grotere schepen gaat het volgens de bevrachters niet goed. ‘Het is nog steeds erg magertjes, wat we doen en wat we betalen. Augustus is een slechte maand en dat is het altijd al geweest. Je verlet niet veel als je gaat liggen en vakantie gaat houden. Ik ben wel benieuwd wat er in september gaat gebeuren, of de markt gaat aantrekken. Dat zou zomaar kunnen.'

Een andere bevrachter spreekt van een rommelige markt, waarbij het aanbod niet over houdt. ‘Toch komen er wel zeeboten binnen, het werk druppelt wel door.'

De pegel van Pfelling daalde ten opzichte van begin vorige week met ruim 2 meter naar 4,35 meter, later deze week wordt een lichte stijging verwacht. Konstanz daalde met 10 centimeter naar 4,43 meter. Maxau steeg met bijna een halve meter naar 6,70 meter. De pegel van Kaub gaf begin deze week ruim 3 meter aan, later deze week wordt een stijging naar 3,50 meter verwacht. Koblenz bleef rond de 3 meter schommelen en stijgt later deze week licht. Keulen bleef rond de 3,80 meter staan en stijgt later deze week naar 4,50 meter. Ruhrort bleef hangen rond de 4,70 meter. Tegen het weekeinde wordt een stand van 5,55 meter verwacht.

Dinsdag werd een reis voor een 110 meter van Rotterdam naar de Maas aangeboden voor 1,80 euro per ton met zaterdag laden. Het werk was in een mum van tijd weg. Met de 1000-tonners gaat het ietsje beter. Naar Bazel en Birsfelden werd 9 en 9,50 euro per ton betaald en naar Neurenberg 9 euro. Naar Metz werd 7 en 7,50 euro per ton betaald.
Naar de Duitse kanalen wat weinig aanbod en werd 5 euro naar Oldenburg betaald en 4,75 euro naar Dorpen. Retour was het werkaanbod mager met wat turf en grind.

Tankvaart
De olieprijzen daalden maandag en daarmee werd de dalende trend van de afgelopen week voortgezet. Het negatieve sentiment van de laatste tijd is het resultaat van twijfels over de houdbaarheid van het economisch herstel. Steeds meer indicatoren wijzen op een afkoeling van de economie voor de volgende kwartalen. Maandag kwamen er negatieve berichten over de Japanse economie. De Japanse economie groeide in het tweede kwartaal met slechts 0,4 procent vergeleken met vorig jaar, terwijl op 2,3 procent groei was gerekend. In het eerste kwartaal was nog sprake van een groei van 5 procent. Verder werd bekend dat de economie van China die van Japan in omvang voorbij is gestoomd.

Maandagmiddag werden cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt gepubliceerd. De woningmarkt in de VS, de bron van de kredietcrisis, is voor de derde opeenvolgende maand verslechterd. Een gezonde woningmarkt is een belangrijke stimulans voor groei, maar gezien de hoge werkloosheid in de VS zal de woningmarkt waarschijnlijk de komende tijd zwak blijven. Deze slechte vooruitzichten voor vooral de Amerikaanse economie zorgden voor dalende olieprijzen.
De US$/Euro wisselkoers is sinds een week flink gedaald. Hier en daar horen we weer commentaar dat wijst op hernieuwde twijfels over de oplossing voor de Europese schuldencrisis. De problemen zijn de afgelopen maanden dan wel naar de achtergrond verdrongen maar ze zijn allerminst opgelost. Uit recente gegevens van Griekenland bleek dat de maatregelen van de IMF/EU zware negatieve gevolgen hebben op de economie. Hierdoor kan terugbetaling van leningen in de toekomst nog moeilijker worden.

De vraag langs de Rijn richting Duitsland, Frankrijk en Zwitserland concentreert zich op belading eind augustus. De fundamentele marktsituatie blijft onveranderd. Hoge voorraden bij de importeur en een beperkte downstreamafname zorgen ervoor dat interesse in producten minimaal blijft.
Vertragingen bij laad- en losplaatsen, concurrerende product/transport vraag binnen Duitsland en transporten vanuit Duitsland/Frankrijk richting ARA blijven bestaan. Maar een voortdurende kopersmarkt waarbij importeurs/majors de markt bepalen beïnvloedt product/transportvraag en aanbod en zorgt voor druk op (Rijn)vrachttarieven, die begin deze week iets terugliepen. Kortingen op vrachten afhankelijk van product, hoeveelheid, belading, levering, bestemming en klant blijven bespreekbaar. Naast de afwikkeling van het vorige week donderdag geëxpireerde ICE-gasolie augustus contract met 230.000mton fysieke aflevering tweede helft augustus FOB-ARA, blijven bevrachters/particulieren normaliter actief lang de Rijn naar alternatieve transporten binnen de ARA-range en Benelux kijken.

PJK-Rijnvrachttarieven per 17 augustus 2010. © pjk international b.v./http://www.pjk-international.com/. Basis 1000-1200mton partijen van Amsterdam/Rotterdam in Euro/pmton en voor Bazel in Zw.fr./pmton.

Euro/pmton

Gasolie

Benzine

 

hoog

Laag

hoog

Laag

Duisburg

3,25

3,55

3,55

3,85

Dortmund

4,75

5,05

5,05

5,35

Keulen

5,50

5,80

5,80

6,10

Frankfurt

8

8,30

         8,30

8,60

Karlsruhe

9

9,30

9,30

9,60

Bazel

13,25

13,75

13,75

14,25

De vrachten in deze wekelijkse rubriek komen van bevrachters. Samen vormen zij een panel, dat de markt redelijk vertegenwoordigt. Niettemin kan het panel nog groeien. Voelt u zich aangesproken, meldt u zich dan aan bij de redactie op telefoonnummer 0570-504364. Uw gegevens worden anoniem verwerkt.

Reacties

Er zijn nog geen reacties op dit artikel.

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  Ik ga akkoord met de huisregels en de algemene voorwaarden.
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.

Nieuws per rubriek

Actueel » RSS
Stuur uw ijsfoto's (63) (6-2-12)
EVO: ‘Gefronste wenkbrauwen... (3-2-12)
VT worstelt zich een plek in Panama (3-2-12)
Leraren zoeken werkstage (2-2-12)
Dronken schippersechtpaar... (1-2-12)
Chartervaart » RSS
Enquete voor marketingcampagne... (27-1-12)
Sicko Heldoorn voorgedragen als... (22-12-11)
Onderzoek legt betekenis... (17-12-11)
Nieuwe internetverzekeraar (10-12-11)
Op zoek naar tonnen voor Balder (9-12-11)
Havens en vaarwegen » RSS
RWS opent woensdag de stuwen in... (7-2-12)
IJsgang: Rijkswaterstaat opent... (6-2-12)
Uitbreiding vaarverbod Friesland (6-2-12)
Sluis Eefde is er klaar voor (6-2-12)
Opnieuw reuzegroot containerschip... (3-2-12)
Offshore » RSS
Noors WWS bestelt 4 suppliers bij... (21-12-11)
Miljardeninvesteringen in... (25-11-11)
Offshore Energy 2011 'groot succes' (14-10-11)
Boskalis: steeds minder bagger (21-4-11)
Nieuwe offshorebeurs in Den Helder... (17-2-11)
Scheepsbouw en reparatie » RSS
Groter dan Eeborg worden ze niet... (5-2-12)
‘Spuitisolatie is fantastisch' (2-2-12)
Versluis sr. verbouwt loodsboot en... (2-2-12)
Jan Luijt komt om het leven bij... (1-2-12)
Europort in mei naar Roemenië en... (31-1-12)
Techniek » RSS
14.000 teu containerschip op LNG (2-2-12)
VT wint Binnenvaart Brandstof... (2-2-12)
Argonon mag op LNG de Rijn op (1-2-12)
Daewoo bestelt watermakers bij... (28-1-12)
40.000 pk en nog steeds een... (27-1-12)
Telematica » RSS
Hartmann wint Telematica Award met... (4-1-12)
LIVE BLOG: Telematicadag Nijmegen... (30-12-11)
Het gemak van een tablet aan boord (29-12-11)
BTB: Problemen met mobiele dekking... (9-12-11)
Vaarwegbeheerders delen... (26-11-11)
Varend bestaan » RSS
Verbondenheid met... (5-2-12)
Binnenvaart welkom in Zeeuws... (29-1-12)
Twee schepen JR Shipping belanden... (27-1-12)
Kamer zwijgt over Transitiecomité (25-1-12)
Boeken: Seeman, een van de... (22-1-12)
Vervoermarkt » RSS
Sluizen Terneuzen breken record (4-2-12)
Verhoging Franse gasolieaccijns (2-2-12)
Kempenaars voor Senegal (1-2-12)
Drie coöperaties samen de markt op (1-2-12)
Aan de reis: Knudde in zeehavens (1-2-12)
Visserij » RSS
NMa brengt visserijketen in kaart (7-2-12)
Nieuwe naam voor visserijbeurs Urk (2-2-12)
Bijvangstsorteersysteem in de... (26-1-12)
Hoe de kotter VD-28 verdween en net... (21-1-12)
Garnalenvissers investeren in... (13-1-12)
Zeevaart » RSS
Kantonrechter legt zowel kapitein... (5-2-12)
Reünisten strijden voor behoud... (4-2-12)
Succes van piraten neemt af (3-2-12)
Zware Kees: Verbeteren (1-2-12)
Zeevrachtenmarkt: Wachten tot de... (1-2-12)






Product van de maand RSS

Aanmelden nieuwsbrief

 

Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?

 

Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!

 

Klik hier voor het aanmeldformulier.

 

2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!

Proefabonnement

 

Een proefabonnement ter kennismaking!

 

Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?

 

Neem dan een proefabonnement voor

slechts € 17,50 (excl. BTW)