Laatste nieuws:

DEVENTER, 28 oktober 2009 07:45

Rijn van A tot Z: ‘Binnenvaart te duur met KWZ'

Er gebeurde begin deze week weinig. Zo weinig, dat bevrachters moeite hebben om concrete prijzen te noemen. ‘Er is product zat, maar het lage water houdt het tegen', zegt een bevrachter. ‘Verladers vinden de binnenvaart te duur. Verder hoor ik ook dat ze vaker voor de trein kiezen. Treinen zijn momenteel met die hoge KWZ goedkoper.'

De pegel van Pfelling op de Rijn stond begin vorige week op 3,60 meter en begin deze week rond de 3,30 meter. Konstanz steeg met 4 centimeten naar 2,97 meter en Maxau steeg licht naar 3,87 meter. Kaub stond begin deze week op 0,97 meter en staat zaterdag op 86 centimeter. Koblenz staat tegen het weekeinde op 93 centimeter, Keulen op 1,45 meter en Ruhrort op 2,32 meter.

Naar de Duitse kanalen was er aardig wat werk. Veevoer ging naar Oldenburg voor 4,50 euro, naar Sedelsberg voor 4,25 euro en naar Emden voor 3,75 euro. Retour was er weinig werk. Er was geen staal vanaf Bremen. Vanaf Braacke was er wel een beetje veevoer naar diverse bestemmingen.
Op de Boven-Rijn was weinig werk, maandag leek het even aan te trekken, maar dat was achteraf van korte duur. Ook op de Moezel was weinig werk. In de zeehavens was het aanbod wisselend.

Tankvaart
De olieprijzen daalden maandagmiddag hard nadat de Capmark Financial Group, een groot commercieel vastgoedfonds gelieerd aan Goldman Sachs, uitstel van betaling aanvroeg. Dit wakkerde de vrees aan dat er nog heel wat afschrijvingen op commercieel vastgoed voor banken aankomen. Vooral financials waren uit de gratie op de aandelenbeurzen, zowel in Europa als de Verenigde Staten. Verder waren er geruchten dat de Bank of America een aandelenemissie van 45 miljard dollar zou voorbereiden en de vrees dat Britse banken zich, net als ING, zouden moeten splitsen. De aandelenbeurzen sloten dan ook lager, net als de wisselkoers dollar/euro.

Er wordt de laatste tijd steeds meer gewaarschuwd voor onrealistisch hoge olieprijzen en het gevaar dat dit meebrengt voor de fragiele wereldeconomie. Olieprijzen worden gedreven door sentiment en niet door fundamentele omstandigheden, zo wordt gezegd. Vreemd is dan wel dat in de commentaren wordt gepleit voor een verhoging van de productie door OPEC. Het laatste lijkt onder leden van het kartel steeds meer gehoor te krijgen. Mogelijke verhoging van de quota's tijdens de aanstaande meeting in december lijkt dan ook waarschijnlijk.

De vraag deze week richting achterland concentreerde zich hoofdzakelijk op belading eind oktober/begin november. De fundamentele marktsituatie richting Duitsland, Frankrijk en Zwitserland blijft onveranderd. Ofschoon de importeur nog steeds met een contango op de ICE Londen voor heatingoil het prijsrisico voor zijn voorraden kan afdekken, blijft de vraag vooruitlopend op het aanstaande najaar- en winterseizoen vooralsnog beperkt en dat heeft te maken met ruim voldoende voorraden bij de eindverbruiker. Die lagen eind september op 68% en dat is boven het vijfjarig gemiddelde.

De omschakeling naar winterkwaliteitproduct zorgt voor meer vraag naar benzine en diesel, maar kan het heatingoilgat niet volledig opvullen. Niet de vraag naar product maar nog steeds vraag naar extra scheepsruimte blijft de (Rijn)tankvrachtenmarkt beïnvloeden.

Deze week krijgt de markt met blijvend laagwater op de Rijn te maken. Beperkte aflading blijft daarom vooralsnog van toepassing. De vrachttarieven vielen, na de neerwaartse correctie vorige week, begin deze week iets verder terug. Lange wachttijden bij laad- en losplaatsen, transporten binnen Duitsland en transporten vanuit Duitsland richting ARA blijven invloed uitoefenen op het aanbod van scheepsruimte. Verladers blijven gebruik maken van goedkopere alternatieve transportmiddelen, zoals trein en tankauto.

Rijnvrachttarieven per 27 oktober 2009. © pjk international b.v./www.pjk-international.com

Basis 1000-1200 mton partijen van Amsterdam/Rotterdam in euro/pmton en voor Bazel in Zwfr/pmton.

Bestemming

Gasolie

Benzines

Duisburg

9,50/9,80

9,80/10,10

Dortmund

11,75/12,05

12,05/12,35

Keulen

14,50/14,80

14,80/15,10

Frankfurt

28/28,30

28,30/28,60

Karlsruhe

31/31,30

31,30/31,60

Bazel

62,50/63

63/63,50

De vrachten in deze wekelijkse rubriek komen van bevrachters. Samen vormen zij een panel, dat de markt redelijk vertegenwoordigt. Niettemin kan het panel nog groeien. Voelt u zich aangesproken, meldt u zich dan aan bij de redactie op telefoonnummer 0570-504364. Uw gegevens worden anoniem verwerkt.

 

Reacties (13)

Zal lang duren eer dat veel mensen begrijpen hoe alles op te lossen is,de meesten blijven nu dag en nacht doorvaren voor een veel te lage prijs.
NPRC is notabene een particuliere organisatie en gaat nu voor 6.00 euro de kolen naar Neckargartach brengen goed he?
Dit is geen leugen,ze hadden zelfs voor 5,70 euro ingeschreven.
Zo zie je wie er meedoet om de boel naar de bliksem te helpen.
Dit is geen leugen maar de bittere waarheid.
Groeten Gerrit

Gerrit van den Adel

03-11-2009 op 08:16

Vergist U zich niet in de trein de, de betuwe lijn rijd momenteel zeer freqeunt en er staan alleen bij de DB 750 km lege wagons. Het is ook niet meer te verkopen dat je schepen 3x moet betalen een 3000 tonner laadt nog 1000 ton terwijl een 1300 tonner dan nog 600 ton laad. De nieuwe schepen blijken vrijwel niet meer te exploiteren.Ik zou mensen adviseren lig dat grote dure schip in hoek en koop een goed klein schip waar je die nieuwe meeterugverdiend al duurt het wel wat langer als U dacht.

klaas

31-10-2009 op 01:27

Pfelling op de Rijn!!!
Goh!

Carina

29-10-2009 op 13:22

Pfelling op de Rijn!!!
Goh!

Carina

29-10-2009 op 13:22

treinen,? ik heb daar mijn bedenken van ?======

sonseahray

29-10-2009 op 08:22

De trein is echt niet duur. Sommige shutteltreinen moeten vol en rijden met subsidie. En wanneer je nu de tonnenprijs neemt inc KWZ. Daar kun je alleen maar van dromen met 2,75 diepgang.

subaru rijder

29-10-2009 op 07:54

Ja, ja, treinverkeer goedkoper!!??
Dit is echt lachen!!
Wie gelooft daar nu in?????????
De lobby van het treinverkeer is groter, maar ze zijn nooooit goedkoper!!
Denk na, en laat dit soort onzinnige artikelen ons schuttervaertje niet vervuilen! Kies voor een beter crisis-verhaal, of zijn doe langzamerhand op aan het raken!!???

kappertje

28-10-2009 op 20:31

zoals alle jaren is laag water goed voor een bepaalde periode. prijs van de goederen wordt berekend met transport incluis, met dan nog een marge, wanneer je da de marge verliest door aanhoudend laagwater wordt de binnenvaart te duur. niet alles gaat per trein maar grote partijen worden opgehouden. En ja, als de treinen nu nog goedkoper zijn dan de binnenvaart......

JUCO

28-10-2009 op 17:00

Phelling op de rijn ? Dit is al de zoveelste keer dat ik de schrijver van dit artikel betrap op een bedroeffende geografiesche kennis.

O.J.B.

28-10-2009 op 15:33

Laat je niks wijsmaken, binnenvaart is altijd goedkoper dan t spoor. Allemaal bangmakerij!!!

ander schippertje

28-10-2009 op 15:06

Dan moeten we ook maar geen oplegregeling beginnen anders gaat straks alles per spoor,want dan stijgen de prijzen helemal uit de pan!!

schippertje

28-10-2009 op 12:59

Wat een onzin dat treinen goedkoper zouden zijn dat weet toch iedereen.
Ze zouden die subsidie van de goederentreinen er is af moet halen.

doet er niet toe

28-10-2009 op 10:21

te HOGE kwz ? hahaha stelletje malloten, de kwz wordt gerekent over de basisvrachtprijs en dat stelt momenteel niks voor. dus volgens mij is niets x niets nog steeds niets

P.

28-10-2009 op 09:29

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  Ik ga akkoord met de huisregels en de algemene voorwaarden.
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.

Nieuws per rubriek

Actueel » RSS
Crisis en milieu stimuleren... (2-9-10)
Nederlandse maritieme sector ruim... (2-9-10)
Overheid herbevestigt: gegevens... (2-9-10)
Flexible Automatisierungslösungen... (1-9-10)
Damen Marine Components - Stand 10 (1-9-10)
Chartervaart » RSS
Drijvend pretpaleis vertrekt... (23-6-10)
Duitsland en Denemarken helpen... (18-6-10)
Zeeuwse charteraars bespreken... (6-6-10)
Koninklijke onderscheidingen V&W (29-4-10)
Wiebe Muizelaar KNMC-havenmeester... (16-4-10)
Havens en vaarwegen » RSS
Sleep- en duwbotenparade op half... (1-9-10)
DHV krijgt opdracht tweede... (1-9-10)
Cartooneske Wereldhavendagen (30-8-10)
Spuien met sluis Delden (27-8-10)
ECT breidt haar achterland netwerk... (27-8-10)
Offshore » RSS
Extra beurshal voor Offshore Energy... (21-8-10)
Dockwise haalt kunststukje uit met... (31-7-10)
Inspectie ziet scheepsbemanning als... (9-7-10)
Orderstroom IHC zwelt weer aan (2-7-10)
Acceptatie van innovaties duurt... (19-6-10)
Scheepsbouw en reparatie » RSS
Toeleveranciers bijeen op... (27-8-10)
SKB gaat failliet ondanks orders (27-8-10)
Amerikaanse marinewerf bouwt 10... (20-8-10)
‘Schippers worden terughoudend,... (14-8-10)
Geo Caribbean naar West-Afrika (30-7-10)
Techniek » RSS
Laserwapen schakelt piraten al op... (28-8-10)
LPG optie voor dual fuel tweetakt... (20-8-10)
Ook modelbouwer bestelt casco's in... (23-7-10)
Lidar mogelijk concurrent voor... (9-7-10)
‘Elk detail bekend, maar de... (25-6-10)
Telematica » RSS
Maritieme telecomsector investeert... (18-6-10)
‘Geen AIS-plicht zonder... (26-5-10)
Ondernemer moet zelf in verweer... (26-5-10)
Installatie AIS is nog jaren werk (26-5-10)
Online AIS-informatie lastig te... (26-5-10)
Varend bestaan » RSS
ADN praktijkmiddag CBRB (26-8-10)
Franse reuzen in Antwerpen (25-8-10)
Elektrische vrachtboot verleidelijk... (19-8-10)
Ingezonden: ‘Beleg een openbare... (23-7-10)
Charlotte Maersk brandt nog steeds (14-7-10)
Vervoermarkt » RSS
Aan de reis: Veel werk in zeehavens (1-9-10)
De Rijn van A tot Z: Even op zoek... (1-9-10)
BDB: ‘Crisis drogelading niet... (27-8-10)
Aan de reis: Praktijk strookt niet... (25-8-10)
De Rijn van A tot Z: Nog steeds... (25-8-10)
Visserij » RSS
Nieuwe N 22 in de vaart (29-8-10)
Visserijdagen in teken van visrecht (26-8-10)
Lage scholprijs maakt twinriggen... (20-8-10)
Zeebrugse visveiling exploiteert... (8-8-10)
Maatjescampagne kende dit jaar... (7-8-10)
Zeevaart » RSS
Zeevrachtenmarkt: Marktvertrouwen... (1-9-10)
100e mega-containerschip in... (27-8-10)
‘Uitsluitend Filippijnse crews... (27-8-10)
Zeevrachtenmarkt: Capesizers houden... (25-8-10)
Gratis WiFi in zeehavens maakt... (23-8-10)

Aanmelden nieuwsbrief

 

Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?

 

Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!

 

Klik hier voor het aanmeldformulier.

 

2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!

Proefabonnement

 

Een proefabonnement ter kennismaking!

 

Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?

 

Neem dan een proefabonnement voor

slechts € 15,00