Laatste nieuws:
Zoek bedrijf

LOCHEM, 15 februari 2012 20:03

Waterstandsverlaging IJssel niet bij iedereen bekend

De mededeling van Rijkswaterstaat (RWS) dat de stuwen op Neder-Rijn en Lek eruit gingen, bereikte begin vorige week niet alle betrokkenen. Ook Paulien en Boudewijn Boer van het ms Jacoba niet en dat maakte het voor hen een spannende week.

Ze laadden vorige week dinsdag 1400 ton maïs in Selz op de Boven-Rijn (kmr 340) voor Lochem, waarmee de Jacoba 2,60 meter diep stak. ‘We hadden geladen op pegel Kaub', zegt Paulien. Ze wisten niet dat het waterpeil op de IJssel een halve meter zou zakken en de kans groot was dat de Jacoba de IJssel niet zou kunnen bevaren. ‘Dat hoorden we pas toen we al geladen waren. We raakten een beetje in paniek en zijn zo snel mogelijk afgevaren. Later bleek dat het water niet zo hard wegliep als voorspeld en uiteindelijk konden we vrijdagmiddag over de IJssel met een waterstand van 2,70 meter. Ruimschoots genoeg. En maandag stond er nog steeds 2,55 meter.'

RWS had maandag 6 februari bekendgemaakt dat de stuwen er woensdag 8 februari om 12 uur uit zouden gaan. De Duitse bevrachter van de Jacoba was niet op de hoogte en de Nederlandse opdrachtgever van het transport, Cebeco in Rotterdam, had de bevrachter ook niet op de hoogte gesteld.

Boer: ‘Wij hebben niet op Teletekst gekeken. Daar kijken we niet dagelijks op, zeker niet als we in Zuid-Duitsland zitten. Als we wel ergens op kijken, dan is het Elwis. Als daar een bericht had gestaan over de IJssel , dan hadden wel het wel gezien. Ik denk dat RWS dit soort zaken daar voortaan op moet plaatsen. Er varen ook heel veel buitenlanders op de IJssel, die kijken echt niet op binnenwaterinfo maar waarschijnlijk wel op Elwis.'

Tijdig
RWS stelde de stuwen bij Hagestein, Amerongen en Driel in de Neder-Rijn dinsdag 14 februari weer in werking. Volgens RWS moesten de stuwen er 8 februari wel uit omdat het Rijnwater rond het vriespunt lag. ‘Er bestond kans op ijsvorming aan de stuwdeuren en de kans dat de stuwen door kruiend ijs en ijsdammen niet geopend zouden kunnen worden. Door de stuwen te openen is dit voorkomen.'

De temperatuur van het Rijnwater lag begin deze week nog op het vriespunt. Toch verwachtte RWS gezien de weersverwachting geen risico's meer. RWS verwachtte dat de waterstand in de Neder-Rijn aan het eind van de woensdag weer normaal zou zijn. Het duurt dan nog enkele dagen voordat het peil in de Neder-Rijn en de IJssel is genivelleerd.

‘Wij vonden de gang van zaken een beetje vreemd', zegt Boer. ‘We vragen ons af of Rijkswaterstaat zich wel realiseert hoeveel gevolgen zoiets heeft voor de binnenvaart. En ze kunnen dat volgens ons niet pas twee dagen van tevoren bekend maken, schippers komen overal vandaan met lading voor de Twentekanalen. Dat is te kort dag.'

Volgens RWS worden de binnenvaart, woonbooteigenaren, bedrijven en andere belanghebbenden tijdig geïnformeerd, zowel over de daling als over de stijging van het water.

Reacties (1)

beetje flauw om te zeggen dat rws ook op elwis iets moet publiceren. Als je naar thailand op vakantie gaat (ik noem maar een voorbeeld) dan krijg je daar ook geen verkeersinformatie dat de a4 afgesloten is vanwege een aanrijding als je aankomt op schiphol en naar huis wilt. Als schipper ben je zelf verantwoordelijk lijkt me daarbij is er door rws van te voren via diverse kanalen een mededeling gedaan.

jan

21-02-2012 op 08:20

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  Ik ga akkoord met de huisregels en de algemene voorwaarden.
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.

Nieuws per rubriek

Actueel » RSS
Kruiser overvaren op Volkerak,... (21-5-12)
Amandus zinkt op Markermeer (16-5-12)
Tankerbrand op Rijn bij Sinzig (15-5-12)
Inbreker gevangen met reddingboot (14-5-12)
Tweede aanhouding in zaak Gyron... (1-5-12)
Chartervaart » RSS
Erepenning chartervaart voor... (4-5-12)
Reddingbootbemanning ziet skûtsje... (28-4-12)
Organisatie wijzigt uitslag 28ste... (26-4-12)
Zeilende chartervaart bij... (21-4-12)
IJsselmeerbokaal voor Muider... (16-4-12)
Havens en vaarwegen » RSS
Haven uitgediept voor kraanreus (9-5-12)
Nieuwe cruiseterminal IJmuiden (9-5-12)
Beweegbaar deel voor nieuwe... (9-5-12)
Vlaanderen wil... (9-5-12)
Rijkswaterstaat eert... (4-5-12)
Offshore » RSS
Gorinchem biedt platform aan olie-... (23-3-12)
IRO seminar over zaken doen in Irak (23-3-12)
Bluestream in zee met Seabed Worker (11-2-12)
Noors WWS bestelt 4 suppliers bij... (21-12-11)
Miljardeninvesteringen in... (25-11-11)
Scheepsbouw en reparatie » RSS
Hartman m2 Runner rekt marges... (9-5-12)
Sponsors enthousiast voor nieuwe... (9-5-12)
Dettmer bouwt geoptimaliseerde... (4-5-12)
Zevende generatie Meyer in directie... (4-5-12)
Oude gastanker Tellier slooprijp... (2-5-12)
Techniek » RSS
Argonon en Amulet genomineerd voor... (16-5-12)
Beurs C&SI Gorinchem iets drukker (16-5-12)
Roltrap opvallende verbetering C&SI (9-5-12)
Wärtsilä levert dual-fuelmotoren... (9-5-12)
Van Voorden overgenomen door Andus... (4-5-12)
Telematica » RSS
VSAT internetsysteem voor... (28-4-12)
Eerste base station voor Inland-AIS (26-4-12)
Geen communicatie meer met de wal (11-4-12)
Vodafone-klanten binnenvaart uit de... (6-4-12)
Geen rol AIS bij verbaliseren... (2-3-12)
Varend bestaan » RSS
Eind aan de Gyron-Filipijn (16-5-12)
‘We moeten de verschillen... (16-5-12)
Een traditionele... (16-5-12)
Nationale Sleepbootdagen Zwartsluis (9-5-12)
Speech Kraaijeveld live op internet (9-5-12)
Vervoermarkt » RSS
BVB Maatwerk spreekt taal verlader (16-5-12)
Aan de Reis: Geen verbetering in... (16-5-12)
De Rijn van A tot Z: Grote schepen... (16-5-12)
Strafzaken in bunkersector na actie... (11-5-12)
Opinie: Binnenvaartmarkt werkt niet (9-5-12)
Visserij » RSS
EU-lidstaten akkoord over... (2-5-12)
Kustwacht houdt illegale... (27-4-12)
Herman veilt kreeft voor KNRM (3-4-12)
Machtige boomkorvloot verschrompelt (17-3-12)
Urker met Enkhuizer roots op P-224... (16-3-12)
Zeevaart » RSS
45.000 euro boete voor Russische... (17-5-12)
Atalanta-militairen in actie in... (16-5-12)
Zeevrachtenmarkt: Meer erts en... (16-5-12)
Zeevrachtenmarkt:... (9-5-12)
Zware Kees: Regenboogweer (9-5-12)






Product van de maand RSS

Veilinghuis Moyersoen NV verkoopt motorvrachtschepen
Veilinghuis Moyersoen NV verkoopt motorvrachtschepen

Moyersoen NV verkoopt regelmatig vaartuigen na faling. Kijk snel op onze online veiling website:...

Aanmelden nieuwsbrief

 

Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?

 

Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!

 

Klik hier voor het aanmeldformulier.

 

2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!

Proefabonnement

 

Een proefabonnement ter kennismaking!

 

Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?

 

Neem dan een proefabonnement voor

slechts € 17,50 (excl. BTW)