DEN HAAG, 18 november 2011 14:00
SGP en CDA in de Tweede Kamer vragen in een amendement op de Rijksbegroting 2012 aan minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu) zes miljoen euro extra voor ligplaatsen in de binnenvaart.
Koninklijke Schuttevaer reageert blij op de amendementen. De nautisch-technische belangenorganisatie van de binnenvaart wijst erop dat minister Schultz vorig jaar al beloofde extra middelen voor ligplaatsen te reserveren.
Beide wijzigingsvoorstellen van de fracties van SGP en regeringspartij CDA komen volgende week (22 t/m 24 november) in de Tweede Kamer aan de orde bij de begrotingsbehandeling van Infrastructuur en Milieu. In de stemming daarna zal blijken of er een meerderheid in de Kamer voor te vinden is.
Top 10
Het ene amendement voegt zes miljoen euro toe aan het budget voor de aanleg van ligplaatsen voor de binnenvaart en past in het regeerakkoord om wegen en milieu te ontlasten. De extra middelen zijn bedoeld om in 2012 een aantal eenvoudige ligplaatsprojecten uit de Top 10 Ligplaatsproblemen van Koninklijke Schuttevaer in uitvoering te nemen.
SGP en CDA willen het geld daarvoor grotendeels (4,5 miljoen) halen uit het budget Beter Benutten voor wegen en voor een ander deel (1,5 miljoen) uit het budget Quick Wins Binnenhavens. ‘Het realiseren van extra ligplaatsen op korte termijn is van belang om veilig en efficiënt op congestiegevoelige corridors meer vracht via de binnenvaart te kunnen vervoeren en de vaarweg beter te benutten', schrijven SGP en CDA in een toelichting. ‘Deze maatregel vergroot de efficiency van het gebruik van de beschikbare netwerkcapaciteit. Hiermee past het voorstel binnen het programma Beter Benutten en wordt hier onderdeel van. Het is in lijn met het Regeerakkoord waar wordt gesteld dat het kabinet wil investeren in de binnenvaart om wegen en milieu te ontlasten.'
Voor het project Maatwerkvoorlichting Verladers van Bureau Voorlichting Binnenvaart werd in 2010 en 2011 al overheidsgeld beschikbaar gesteld. SGP en CDA willen eenmalig nog eens 250.000 euro uittrekken om verladers te overtuigen meer van de binnenvaart gebruik te maken, met name voor corridors als de A15. Het geld moet komen uit de reservering voor hoofdwegen, met name het programma Beter Benutten. (DvdM)
Het zal tijd worden. Nu maar weer hopen of hier iets van terecht komt.
binnenvaarder
17-11-2011 op 12:29
als dat nou eens waar was ,en niet van de buitenwereld afgesloten te zijn ,en fatsoenlijk afloop.plus auto aan de wal.en rustig snacht in je blok tyd kunnen slapen. dat is de droom van elke schippersvrouw die soms als een circus aan de wal staat ,plus kinderen en boodschappen ,of die afgeblaft word bij een poort,dat je niet over het terrein mag,ik krijg af en toe het gevoel dat wij een stelleltje kriminelen zijn ,ik ben bang, dat dit bij een droom blijft
anneke
17-11-2011 op 08:15
Nieuws per rubriek
Focus op...
Moyersoen NV verkoopt regelmatig vaartuigen na faling. Kijk snel op onze online veiling website:...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv