ZUTPHEN , 27 januari 2012 10:10
Het leeg opvarende Duitse ms Hamburg heeft zich donderdag aan het begin van de middag vastgevaren en is dwarsgevallen beneden de brug over de IJssel bij Zutphen, waarschijnlijk door een technische storing.
Het lostrekken van de Hamburg aan het begin van de avond ging de sleepboot Arcturus gemakkelijk af. De sleper Mistral had achterop stuurboord langszij vastgemaakt.
De hele middag kon de opvaart de Hamburg passeren onder begeleiding van de RWS 42. De afvaart, voorzover die vanwege het hoge water gebruik moest maken van het hefgedeelte van de brug, was gestremd.
Verkeerspost Nijmegen informeerde de scheepvaart bij het invaren van de IJsselkop, de RWS 23 deed dat ter plaatse. (DvdM)
Ik verbaas mij een beetje over het feit dat een relatief klein incident als bovenstaand, vier,vijf dagen op deze site blijft staan.
Misschien moet de redactie eens,eventueel samen met de lezers,brainstormen over het levendiger maken van deze site. Het zal ook wel met budget te maken hebben. Zelf heb ik nog even geen bruikbaar idee. Succes.
Jan van Veen
30-01-2012 op 13:10
Meen te mogen constateren dat e gedachtenwisseling hierover enigszins "uit het roer gelopen is"...Om De Heer erbij te halen als een collega averij oploopt of schade vaart is m.i. net zo logisch als de politiek de schuld gaan geven van de ophanden zijnde koude dagen of van hoog- dan wel laagwater.Dit schip heet toch "Hamburg" en niet "Deo Volente"....?
Walter Brielle
30-01-2012 op 11:36
Mensen,mensen.
Wat zijn we toch alweer diep gezonken.
Laat iedereen eens in zijn waarde,en of je nu wel of niet gelovig bent leer elkaar eens te respecteren.
Het is treurig,en diep triest hoe diep sommigen onder ons al zijn gezonken.
Sommigen kicken er helemaal op om anderen af te zeiken of in de stront te trekken.
Iedereen leeft op zijn eigen unieke manier,en ider heeft zijn eigen opvatting en levenswijze wat geloof of andere zaken betreft denk daar eens even over na voor je loze beledigende kreten schrijft die andere mansen kwetsen.
Wij varen op zondag en gaan niet naar de kerk,maar daarom respecteren we de mensen die wel naar de kerk gaan en op zondag niet varen net als ieder ander.
En fouten maken we ook allemaal,en niemand is volmaakt.
Er zijn ook mensen die geen fouten (denken) te maken maar die hebben ook nog nooit gewerkt of echt geleefd.
Even nadenken en een goeie vaart.
Gerrit van den Adel ms Sunisha
30-01-2012 op 09:15
Amen
j.Breman
29-01-2012 op 02:12
Precies!!
Jo
28-01-2012 op 19:56
tjongejonge , wordt een evangelisch blaadje de "schuttevear".
Haha geloof brengt alleen maar oorlog en ellende
en als er iemand verzuipt heeft HIJ het gewild zeker? hoe onozel kan je zijn.
a-g
28-01-2012 op 07:40
Tja, je kan wel geloven maar met varen kan je toch beter geloven in je eigen kunnen. En gelukkig zit de kerk er nog wel eens naast anders waren we allemaal van onze platte aardbol gevaren.
Judocus
28-01-2012 op 00:17
Pjotr, jij houd zelf je stuurknuppel vast dat klopt, maar hij stuurt alle dingen. Lees HET woord en je zult zien wat er staat, dat komt nu in deze tijd allemaal uit.
LAURENS
27-01-2012 op 23:03
@Laurens,
Misschien deed hij wel een schiet gebedje (met zijn ogen dicht!!) en is het daardoor fout gegaan!
Ik geloof ook met heel mijn hart, maar God houd mijn stuurknuppel niet vast, en nu jij weer.
Pjotr
27-01-2012 op 20:42
Altijd dat eeuwige gezeik over een ander, waar gewerkt wordt vallen er spaanders. Hier weer enkele iwab\'s dat zijn hoge bomen, en die vangen veel wind. Als men eens probeer om eerst eens te zien hoe zoiets gebeurd is dan kan men een conclusie trekken. Zonder geluk vaart niemand wel, onthoud dat dat geld voor een ieder van ons. IK VAAR OOST EN IK VAAR WEST, MAAR WIE OP GOD VERTROUWD DIE VAART HET BEST !!
LAURENS
27-01-2012 op 18:27
@Qskipper,
Je bent goed op de hoogte, die \"rievierarm\" heet sindsdien in de volksmond: \"gaatje van Piet\".
Peter
27-01-2012 op 17:01
Zijn tresco werkt niet goed of hij snapt niet hoe het werkt.
bartje
27-01-2012 op 14:58
hallo jo, begrijp je punt, maar dat was te danken aan koning milieu diesel(hunte) en ik dacht ooit eens gehoord te hebben een duitse loods(beneden aschendorf)
skipper
27-01-2012 op 13:45
Het was een wijs besluit van de Hamburg !!1
De motor sloeg op hol het was kiezen tegen de brug of de dijk in !!
Anders hadden we nog meer probelemen gehad als hij tegen de brug had gevaren !!!
Dus het was een wijs besluit van de schipper !!!!!!!!!!!!!
Schipper
27-01-2012 op 10:01
even een vraag , is elken Nederlander dan zoooo slim ? Waarom varen die dan ook ongelukken op de Hunte en ooit richting Herbrum een verkeerde rivierarm in
Menselijke inschattingsfouten , zullen steeds blijven bestaan
Jo
27-01-2012 op 08:36
kees heeft gelijk. en ja eens moet de eerste keer zijn, maar doe het dan met eeen normale waterstand. het is net als bij mist als je niet plaatselijk bekend bent blijf dan liggen. maar ja dat is natuurlijk niet stoer.
vaar met verstand
26-01-2012 op 19:05
Volgens de gegevens op Marinetraffic.com is de Hamburg zojuist onder de brug door!
Fred
26-01-2012 op 18:23
Kees vaart zeker alleen maar Rotterdam - Antwerpen !!! De echt schipper vaart daar waar water is en gevaren worden kan, en eens moet de eerste keer zijn.
Koot
26-01-2012 op 17:03
@Kees,
Daarom heeft hij de reis aangenomen, hij is daar (volgens u ) niet bekend, hij wist dus vooraf ook niet dat het daar hood water was en/of zo spannend!
Hans
26-01-2012 op 15:46
Die is wel lekker bezig : eerst in de wal bij Deventer en nu dit. Waarom neem je zoveel risico door ,met hoogwater,ergens heen te gaan waar je niet ter plaatse bekend bent.
Kees
26-01-2012 op 15:27
Kan gebeuren!Wel lastig voor de afvaart.
Varensvrouw
26-01-2012 op 14:43
Nieuws per rubriek
Focus op...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv