Laatste nieuws:
Zoek bedrijf

DEN HAAG, 21 oktober 2011 11:40

Gyron in beroep tegen boete voor illegale tewerkstelling

Gyron Shipping Pte Ltd gaat bij de Nederlandse bestuursrechter in beroep tegen de boete van 456.000 euro die de uitzendorganisatie van Filipijnse matrozen als gemeld kreeg opgelegd door het minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW).

Het bedrijf zegt in Singapore een justitieel onderzoek aanhangig te hebben gemaakt tegen ambtenaren van de Nederlandse Arbeidsinspectie. Dat blijkt uit de verklaring die Gyron-directeur Dolf Kornet naar de Schuttevaer-redactie stuurde. Het bericht is integraal op de website te lezen. Eerder onthield Gyron Crew zich desgevraagd nog van commentaar.

Lees deze week het hele artikel in Weekblad Schuttevaer (nr. 42, 22 oktober 2011). Behalve in de papieren krant is het online te lezen in de Schuttevaer e-paper, die gratis toegankelijk is voor abonnees. Niet-abonnees kunnen tegen betaling toegang verkrijgen. Neem nu een proefabonnement, 8 weken voor 15 euro.

Reacties (15)

@anomienpje.
Weet niet hoe je er bij komt maar wij varen aljaren op een 80 mtr schip maar denk dat je misschien een beetje op teentjes getrapt bent??
Hoop dat het verder goed met je gaat vr. gr

yvonne

27-10-2011 op 20:56

ik kom zelf uit de zeevaart en uit de binnevaart maar als ik zo leest wat die jongens op de binnevaart aan salaris krijgen dan hebben ze op zee toch minder en dan zitten ze minimaal 1jaar aan boord en op de binnevaart zijn de contracten toch korter en wat ook een groot pluspunt is voor die jongens is dat ze altijd bereikbaar zijn voor familie en vrienden de jongens waar ik mee vaar staan echt te kijken als ik ze vertel over de binnevaart er zijn er ondertussen ook al een aantal vertrokken naar de binnevaart waar ik nog steeds contact mee heb en die hebben het grandioos naar hun zin

richard

26-10-2011 op 13:32

@yvonne
jij weet niet waar je over praat! je werk zelf niet eens dus wat weet je van de binnenvaart?! en 2 vd 5 weet ik wel....

anoniempje

25-10-2011 op 22:52

@anomientje
Jij kan je personeel wel goed betalen en wil dat ook wel aannemen maar waar ik het overheb is gewoon de waarheid en weet dat ook voor 100 procent overuren worden ook niet betaald .
Er zullen wel meer collega,s zijn die de zaakjes goed op rij hebben maar ik kan er zowieso vijf aanwijzen waar dat zeker niet het geval is
succes ermee

yvonne

25-10-2011 op 19:12

Mensen kijk toch allemaal naar jullie zelf! @ Yvonne niemand is schuldig zolang het tegendeel niet bewezen word!!! En zijn wij mensen dan allemaal beter?! Iedereen is slecht! Eigenlijk(als het de waarheid is waar ik sterk aan twijfel) zijn jullie die hun oordeel al vellen nog slechter als de man waar dit bericht over gaat! Haal eerst de balk uit uw eigen oog voor u begint aan de splinter van u naasten!! En zolang jullie allemaal jezelf recht in de spiegel aan kunnen kijken is dat voldoende! Iedereen moet verandwoording voor zichzelf afleggen! Dus die bemoeienissen enz... is niet nodig!!!!

anoniempje!

25-10-2011 op 15:07

@yvonne,
Ik denk dat jullie niet met deze jongens varen en dus niet echt weet waar je over praat.
Ik heb een filipijn aan boord en weet wat deze verdient, dat is ongeveer 2000 euro per maand op zijn rekening.
Elke maand krijgt hij nog 100 euro overtime en werkt hij 8 tot 10 uur per dag.
Hij neemt zijn pauzes en eet sávonds met ons mee.
We zijn met 4 man dus niet onderbemand en zondags is hij vrij.
Als we stil liggen gaat ie de stad in en stoppen we hem regelmatig wat toe in kader van drink maar een biertje.
Begrijp me niet verkeer er zijn andere voorbeelden maar, wordt er wel een beetje ziek van dat ik als slavendrijver wordt aangekeken.

Huip

25-10-2011 op 10:40

Het heeft noch nooit in de geschiedenis wat gebracht als iemand ambtenaren van een ander land aan ging klagen. Dat is alleen maar een vertwijfeling daad.

Harrie

25-10-2011 op 08:07

Een fillep.matroos verdient 1100 euro permaand en blijft heel lang aanboord moet werken van 8tot5 en zat.van 8 tot 12 het schip vaart dag en nacht (onderbemand) en dan mag hij zaterdagmiddag en zondag (op zijn rustdag varen) want dan moet de schipper ff slapen is dat dan menselijk??
Daarom zijn die controles ook goed gewoon doorgaan .

yvonne

24-10-2011 op 19:09

Waar staat er vermeld wat deze jongens verdienen????
Iedereen zegt wel dat ze te weinig krijgen, maar ik zie geen bedragen.
Dus zijn wij nu sensatie zoekers of hebben we gewoon niets beters te doen?

Huip

23-10-2011 op 11:29

Leuk dat Gyron een boete heeft gehad, maar wat schieten de personeelsleden die bij Gyron werken er mee op, krijgen ze nu opeens betaald waar ze recht op hebben, en is het niet zo dat je vestigings papieren moet hebben voor een uitzendburo, moeten de mensen niet marktconform betaald krijgen.
Let wel ik ben het direct met de minister eens als ze de mensen onder betalen, direct betalen waar ze recht op hebben en de bankrekening van Gyron blokkeren en al zijn roerende en onroerende goederen verbeurd verklaren aan de staat.
Dit is niet gebeurd, dus staat de minister wel zo sterk als die beweerd, deze mensen werken al jaren hier en zijn ook niet achterlijk, als ze een mevrouw haar eigendommen afpakken omdat ze aspergetelers uit het voormalige Oostblok te weinig betalen dan kan dit hier ook.
En zoals een ander pannellid al opmerkte , waarom mag in de Zeevaart wel onderbetaald worden, zijn dit andere mensen, hebben ze wat misdaan, tenslotte willen ze werken en dat kan je niet van een ieder zeggen die naar Nederland komt of ooit is gekomen

Hagens

22-10-2011 op 18:24

Ben benieuwd hoe justitie in Singapore een onderzoek wil starten in Nederland naar de werkzaamheden van de Nederlandse arbeidsinspectie?

Vaartbinnen

21-10-2011 op 21:23

Als ze dit gaan winnen dan ga ik een Uitzend bureau beginnen met mensen uit Nigeria en Ethiopië.
Daar zou ook wel een instantie zijn die monsterboekjes kan omtoveren naar dienstboekjes of iets dergelijks.
Lijkt me sterk dat die gasten duurder zijn dan mensen uit die oude Spaanse kolonie de filipijnen.

Ook al gaat Gyron dit winnen.
Hoop ik toch dat de mensen schippers werkgevers toch eens wakker worden.

Jantje

21-10-2011 op 00:39

Dit gaan ze winnen!? Ga ik nog meer vlaggen erbij hangen b.w.v.s.

Maarten Peggeman

20-10-2011 op 22:19

Yvonne @ ,je ziet dat helemaal verkeerd. Ze moeten toch aan de buitenwereld laten zien dat ze hun rechten hebben !!

Gabrielle

20-10-2011 op 18:13

Waarom moeten ze in beroep ze weten toch dat het helemaal fout zit.

yvonne

20-10-2011 op 17:52

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  Ik ga akkoord met de huisregels en de algemene voorwaarden.
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.

Nieuws per rubriek

Actueel » RSS
Kruiser overvaren op Volkerak,... (21-5-12)
Amandus zinkt op Markermeer (16-5-12)
Tankerbrand op Rijn bij Sinzig (15-5-12)
Inbreker gevangen met reddingboot (14-5-12)
Tweede aanhouding in zaak Gyron... (1-5-12)
Chartervaart » RSS
Erepenning chartervaart voor... (4-5-12)
Reddingbootbemanning ziet skûtsje... (28-4-12)
Organisatie wijzigt uitslag 28ste... (26-4-12)
Zeilende chartervaart bij... (21-4-12)
IJsselmeerbokaal voor Muider... (16-4-12)
Havens en vaarwegen » RSS
Haven uitgediept voor kraanreus (9-5-12)
Nieuwe cruiseterminal IJmuiden (9-5-12)
Beweegbaar deel voor nieuwe... (9-5-12)
Vlaanderen wil... (9-5-12)
Rijkswaterstaat eert... (4-5-12)
Offshore » RSS
Gorinchem biedt platform aan olie-... (23-3-12)
IRO seminar over zaken doen in Irak (23-3-12)
Bluestream in zee met Seabed Worker (11-2-12)
Noors WWS bestelt 4 suppliers bij... (21-12-11)
Miljardeninvesteringen in... (25-11-11)
Scheepsbouw en reparatie » RSS
Hartman m2 Runner rekt marges... (9-5-12)
Sponsors enthousiast voor nieuwe... (9-5-12)
Dettmer bouwt geoptimaliseerde... (4-5-12)
Zevende generatie Meyer in directie... (4-5-12)
Oude gastanker Tellier slooprijp... (2-5-12)
Techniek » RSS
Argonon en Amulet genomineerd voor... (16-5-12)
Beurs C&SI Gorinchem iets drukker (16-5-12)
Roltrap opvallende verbetering C&SI (9-5-12)
Wärtsilä levert dual-fuelmotoren... (9-5-12)
Van Voorden overgenomen door Andus... (4-5-12)
Telematica » RSS
VSAT internetsysteem voor... (28-4-12)
Eerste base station voor Inland-AIS (26-4-12)
Geen communicatie meer met de wal (11-4-12)
Vodafone-klanten binnenvaart uit de... (6-4-12)
Geen rol AIS bij verbaliseren... (2-3-12)
Varend bestaan » RSS
Eind aan de Gyron-Filipijn (16-5-12)
‘We moeten de verschillen... (16-5-12)
Een traditionele... (16-5-12)
Nationale Sleepbootdagen Zwartsluis (9-5-12)
Speech Kraaijeveld live op internet (9-5-12)
Vervoermarkt » RSS
BVB Maatwerk spreekt taal verlader (16-5-12)
Aan de Reis: Geen verbetering in... (16-5-12)
De Rijn van A tot Z: Grote schepen... (16-5-12)
Strafzaken in bunkersector na actie... (11-5-12)
Opinie: Binnenvaartmarkt werkt niet (9-5-12)
Visserij » RSS
EU-lidstaten akkoord over... (2-5-12)
Kustwacht houdt illegale... (27-4-12)
Herman veilt kreeft voor KNRM (3-4-12)
Machtige boomkorvloot verschrompelt (17-3-12)
Urker met Enkhuizer roots op P-224... (16-3-12)
Zeevaart » RSS
45.000 euro boete voor Russische... (17-5-12)
Atalanta-militairen in actie in... (16-5-12)
Zeevrachtenmarkt: Meer erts en... (16-5-12)
Zeevrachtenmarkt:... (9-5-12)
Zware Kees: Regenboogweer (9-5-12)






Product van de maand RSS

Veilinghuis Moyersoen NV verkoopt motorvrachtschepen
Veilinghuis Moyersoen NV verkoopt motorvrachtschepen

Moyersoen NV verkoopt regelmatig vaartuigen na faling. Kijk snel op onze online veiling website:...

Aanmelden nieuwsbrief

 

Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?

 

Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!

 

Klik hier voor het aanmeldformulier.

 

2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!

Proefabonnement

 

Een proefabonnement ter kennismaking!

 

Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?

 

Neem dan een proefabonnement voor

slechts € 17,50 (excl. BTW)