HANSWEERT / YERSEKE, 25 augustus 2010 16:39
Het Korps landelijke politiediensten (KLPD) heeft de afgelopen dagen in de Zeeuwse wateren twee schippers aangehouden die met te veel alcohol op achter het roer stonden.
Maandagavond ontving de Waterpolitie van het KLPD het bericht dat medewerkers van de KNRM zich aan boord van een binnenvaartschip bevonden waarvan de schipper vermoedelijk dronken was. De KNRM oefende op de Westerschelde toen ze door de bemanning van het schip te hulp werden geroepen omdat de schipper plotseling onwel geworden zou zijn. Aan boord zagen de KNRM-medewerkers al snel dat overmatig drankgebruik waarschijnlijk de oorzaak was van het onwel worden.
De Waterpolitie werd in kennis gesteld en die constateerde dat de 55-jarige schipper uit Rotterdam een alcoholpromillage van 1.9 in zijn bloed had. Dat is bijna vier keer de wettelijk toegestane hoeveelheid. De schipper werd aangehouden. Naast een proces-verbaal kreeg de schipper een vaarverbod voor een periode van tien uur. Het schip meerde af in de voorhaven van Hansweert.
Op zaterdag 21 augustus kreeg de Waterpolitie van de Verkeerscentrale Wemeldinge de melding dat op de Oosterschelde een visserijvaartuig was opgevallen door haar vreemd vaargedrag en dat het schip ook niet reageerde op de oproepen via de marifoon. De Waterpolitie trof het vaartuig aan in de Schaar van Yerseke. Ook op het aanroepen van de politie antwoordde het schip niet. De Waterpolitie ging ter controle aan boord en zag dat zich naar schatting 250 tot 300 personen op het schip bevonden. Het schip had eerder deelgenomen aan een rondvaartocht in het kader van het Mosselfeest te Yerseke. De 53-jarige schipper uit Yerseke werd aan een alcoholcontrole onderworpen en toen bleek dat hij te diep in het glaasje had gekeken. De uiteindelijke uitslag van de ademanalyse gaf een alcoholpromillage van 1.0. De schipper kreeg een proces-verbaal en een vaarverbod van twee uur. Het schip meerde af in de Koningin Julianahaven in Yerseke.
je bent ook zeker in 2 uur weer nuchter
Jan-Willem
28-08-2010 op 06:49
Zou graag van zijn baas willen horen of deze kapitein meteen ontslagen is.
Toontje
26-08-2010 op 09:34
vaarverbod van twee uur. op de weg ben je je rijbewijs kwijt en moet je cursus doen. ik denk als je het vaarbewijs invordert en een verplichte cursus doet, dat dat harder aankomt als twee uur vaarverbod .alsof die 1,9 promille dan ineens verdwenen is
p
26-08-2010 op 09:33
van mij mogen ze naam van schip openbaar maken dan kan iedereen er rekening mee houden als je zo iemand tegenkomt voor je eigen veiligheid.want met zo veel promille heb je echt een probleem zeker als je werkt prive kan altijd eens uit de hand lopen
K
25-08-2010 op 19:54
Naar mijn idee zou deze man best z\'n vaarbewijs voor een poosje in mogen leveren,1.9 promille is geen kattepis!
Voor zo\'n idioot moet dan de KNRM ook nog op komen draven en de posten hem naar de haven begeleiden,laat hem de volgende keer lekker bovenop de plaat z\'n roes uitslapen!
toeschouwer
25-08-2010 op 18:51
Nieuws per rubriek
Focus op...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv