ANTWERPEN, 30 april 2010 23:28
‘Manipulaties en desinformatie zijn schering en inslag…’ In een persmededeling haalt voorzitter Michel Haesen namens de Belgische bevrachtersorganisatie BFTB verontwaardigd uit naar ‘de onverantwoorde verklaringen van sommige vertegenwoordigers van schippersorganisaties die op systematische en gebruikelijke wijze de bevrachters aanduiden als zijnde de basis van hun problemen’.
Overleven
In de persmededeling verklaart de BFTB zich solidair met schippers die ‘bekommerd zijn om het overleven van hun beroep’, maar betreurt zij ‘de ongeordende acties evenals sommige ongepaste en contra-productieve initiatieven vanwege bepaalde groepen schippers daar waar de vrachtsituatie aan de beterhand is in meerdere seåcgmenten van de sector der binnenvaart’.
De BFTB (Belgische Federatie van Transportorganisatoren in de Binnenvaart) is bezorgd over ‘de verslechtering van de financiële situatie van een steeds groter wordend aantal schippers die op een faillissement afstevenen.’ In de persmededeling stelt voorzitter Haesen dat de overcapaciteit aan scheepsruimte in bepaalde sectoren van de Rijn- en binnenvaart is veroorzaakt door ‘de massale, onverantwoorde bouw van nieuwe vaareenheden in de loop van de laatste vijf jaren, en dit voornamelijk in Nederland en in de categorie der grote schepen’.
Europese organisatie
‘De BFTB is van oordeel dat de reële problemen waarmede de binnenvaartvervoerders geconfronteerd worden, welke trouwens zeer verschillend zijn naargelang het soort vaartuig, de vaarbekkens en het soort trafieken, op gecoördineerde en gestructureerde wijze dienen aangepakt te worden binnen de schoot van hun Europese organisatie.’
Volgens de bevrachtersorganisatie is de huidige Belgische politieke situatie helaas niet gunstig om de problemen van de sector ‘efficiënt en ernstig’ aan te pakken, zeker niet op korte termijn. ‘De BFTB is van oordeel dat de schippers partners zijn en dat zij gemeenschap-pelijke belangen hebben, zelfs zo er verschillen kunnen bestaan wat de werkwijze en middelen betreffen om uit de crisis te geraken.’
‘De BFTB schaart zich resoluut aan de zijde van klaar kijkende en redelijke schippers om met hen, zo zij dit wensen, constructieve acties te voeren in het algemeen belang van de binnenvaartsector. De huidige problemen zijn complex en veelvuldig en hun oplossing vraagt tijd, bezinning, bekwaamheid en goede wil.’
Voorzitter Michel Haesen doet namens de BFTB een beroep op de nationale en Europese overheden, ‘opdat zij zich bewust zouden zijn van de hoogdringendheid van deze problemen en zonder dralen de nodige hefbomen in werking zouden stellen ter studie, bespreking en oplossing van deze problemen’.
Bij de BFTB zijn verspreid over Vlaanderen en Wallonië 24 kantoren van bevrachters aangesloten.
Leuk de schuld altijd naar de ander afwijzen.
Het is een kwestie van vraag en aanbod.
U kunt zelf niet overeenkomen maar het is zo eenvoudig, als U onder elkaar een stilleg regeling treft gaan de prijzen vanzelf omhoog hetzelfde is bij de zeevaart al gebeurt die zijn vervijfdubbelt in drie maanden tijd.
Maar die eenheid krijgt U niet voor elkaar omdat het probleem onder elkaar ligt en niet bij de opdrachtgever.
veel succes de schippers liggen mij aan het hart want het zijn al minstens 4 generatie\'s van mij die daar aanwezig waren.
C.J.
Cornelius J.Tempelaars
04-05-2010 op 07:47
Met alle respect.Wij zijn met over de 1000 schippers begonnenvia het C.I.S en geeindigd met ongeveer 160 schippers dit door truc\'s van bevrachters.Bevrachters boden de schippers 1 of 2 € meer en ook meer laden i.p.v 250/262.5 nu 280 a 300 ton tot precies afgepaste partijden voor grotere schepen ,als ze maar mee wilden doen met de vrije markt .Er was daarom altijd wel een goede smoes om het C.I.S te verlaten en zo is de boel uitgehold en leide tot een ondergang.Wij als C.I.S schippers hebben altijd gewaarschuwd voor rottigheid met het verdwijnen van het C.i S .Naar Frankrijk toe is het simpel in 11 jaar na de beurs heeft elke bevrachter zijn eigen schepen tegen eigen tarieven .En dan blijft er voor de losse varende rs hooi en te gras soms wel eens een reisje over tegen dat eigen tarief ook wij horen tot die losse groep .Maar we zijn wel vrije ondernemers ,met alle voor en nadelen
theo en margien
03-05-2010 op 15:48
ik geloof die schippers als die acktie voeren bedrijgt worden door bevrachters geen werk meer krijgen.
gemiddelt deet ik 20 reizen per jaar van een gekende bevrachter,nu op 2jaar door de crisis heb ik er al 3 gedaan .het werk gaat nu weg aan de vaste schepen,dat wil zeggen schepen waar ze zelf fors mee geinvesteert hebben en die mogen geen nee zeggen anders zwaaien ze met een pappiertje.
ik zelf was vroeger voor de beurs al voer ik op duitsland .
ik heb er voor gestreden maar jammerlijk verloren ,ik weet ook dat het niet goed werkte maar het had beter moeten uitgewerkt worden,maar ja zand er over.
ik ben toen bedrijgt geweest door colega's los gevaren en s'nachts uit mijn bed gebeld voor mij te pesten ,ik kon de telefoon niet afzetten want mijn moeder lag in het hospitaal en ze was heel slecht.
zelf doe ik niet meer mee aan stakingen of zo,ik ga voor de barikade liggen of der achter en zal rustig afwachten, ik hoop dat er vlug iets gebeurt dat de schipperrij ook eens in't nieuws komt.
j roschanski m/s suzy
jacky
02-05-2010 op 09:45
Ik was een van die schepen die zou mee doen met die actie , en helemaal geen bedrijgingen gekregen maar wel een goede telefonische gesprek over de pro en cotra's van een staking .
maar beste buurmannen wij zijn de grootste lomperikken omdat we gewoon weg geen néén kunnen zeggen
De Roeck
MS SAPHIR
De Roeck Luc
01-05-2010 op 13:52
de heren bevrachters verdienen allemaal geld op onze nek , de uitleg van we hebben maar \"3 euro\" trap er niet in !! ze hebben zeker méér , maar steken al \"..\" in de zak en daar betalen we nog eens 5pct.op !!
Sinds x-tal jaren zijn bevrachters ook vervoerders en transportondernemers(schaf dit af!!) ... dus voor een bepaald transport zitten er soms 10 vervoerders tussen die géén kilo laden !! En wij , de uiteindelijke transporteur die moet het met een aalmoes doen !! Zo is de realiteit...
het heeft nu al lang genoeg geduurd en het wordt tijd dat er iets veranderd , want er zijn ook mensen met een gezonde zaak en die worden meegetrokken in de dieperik !!
belgica
01-05-2010 op 09:36
Waarom wordt er door de bevrachtingswereld altijd de schuld gelegd bij de overcapaciteit ?
Hoe komt dat de tarieven in Frankrijk ook onder druk zijn komen te staan ? Varen er in het noorden van Frankrijk ook 135 m. ? Ik dacht het niet. Dat er teveel schepen zijn weten we allemaal wel. Is er in Frankrijk ook overcapaciteit, een teveel aan spitsen ? Dit dacht ik ook niet ? Waarom zijn de acties in Frankrijk uitgebroken ? Zijn de collega \'s daar zo medelevend met de rest van de Europese binnenvaart dat ze voor ons in de bres springen zodat we een hoger tarief krijgen ? Maar waarom moet een bevrachter en/of verlader daar misbruik van maken ? Nu dat er in België en Nederland geen regeringen zijn kan er ook niet beslist worden wat er moet gebeuren. Dus heren bevrachters betaal gewoon een normaal tarief dan houden de blokkades gelijk op . Of hebben wij geen bestaansrecht ?
Op oversheidsteun staan we niet te wachten want daar zit steeds een addertje onder het gras en moet je wel degelijk een tegenprestatie leveren en zit je aan bepaalde voorwaarden vast. Elk onderneming met subsidie of staatssteun is geen gezonde onderneming !
Maar dat zou de verladers wel goed uitkomen, wanneer wij verder varen met staatsteun dan kunnen zij het geld in hun zakken houden.
m
01-05-2010 op 08:46
Nieuws per rubriek
Focus op...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv