Laatste nieuws:
Zoek bedrijf

UTRECHT, 19 februari 2010 14:00

Waterpolitie legt duwstel stil

De waterpolitie heeft donderdag 18 februari op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Utrecht een duwboot met daarvoor een gekoppeld ponton stilgelegd. De combinatie had onvoldoende bemanning en het was niet toegestaan het ponton te duwen.

Bij de controle van het duwstel bleek het volgende:
  • dat de schipper alleen aan boord was terwijl ook een volmatroos was voorgeschreven;
  • in het certificaat van onderzoek voor de ponton stond vermeld dat het ponton niet mocht worden geduwd omdat het daar niet voor gebouwd was;
  • het zicht van de schipper was door de kraan op het ponton niet voldoende en
  • op het duwstel was slechts één van de zes voorgeschreven brandblussers aanwezig;
  • de overstap van de duwboot naar het ponton was niet zodanig gemaakt dat van een veilige overstap gesproken kon worden.
Gelet op het serieuze bemanningstekort werd het duwstel stilgelegd. Proces-verbaal wordt door de waterpolitie opgemaakt voor het bemanningstekorrt, het ongeoorloofd duwen en het ontbreken van de voorgeschreven brandblusser.

Reacties (21)

Onbegrijpelijk deze reacties. Maar als ik het taalgebruik lees, wel weer begrijpelijk.

jaap assies

20-02-2010 op 23:50

Het duwstel zoals genoemd lag donderdag aan kanaleneiland, je moet het meer zien als een duwbootje, en een klein pontonnetje met wat materaal aan boord.
De schipper is waarschijnlijk niet de eigenaar, maar werkt in loondienst voor een bedrijf in de natte aannemerij. Die bezig zijn met de ligplaatsen in Wijk bij Duurstede en Breukelen.

Ik denk dat de Klpd met dit bericht wil waarschuwen dat ook deze bedrijfstak die ook deelneemt aan het scheepvaart verkeer, ook moeten voldoen aan de wetgeving.

Helaas is de schipper die dus waarschijnlijk ook maar gestuurd is, verantwoordelijk, en zal deze de boete onvangen van de Klpd.

Niet denken.

19-02-2010 op 23:30

tuurlijk moeten ze de media informeren.Ze hebben van onze belastingcenten toch weer iets "nuttig" gedaan. Ze kunnen ook niks anders dan mensen die werken lastig vallen.Want echte boeven... die mogen en kunnen alles. Op het water zitten geen criminelen alleen mensen die in deze geweldige tijd hun boterham proberen te verdienen.

Marinus

19-02-2010 op 20:54

BRAVO KLPD A.R.K toppy ik heb het spul niet gezien maar kan me wel weer voorstellen wat voor een duwcombinatie het weer is een zooitje zo te lezen.(Goed gedaan)

Freek de Bie uit Rotjeknor

19-02-2010 op 17:26

Natuurlijk moet je aan bepaalde verplichtingen en voorwaarden zoals brandblussers en een veilige overstap, goed zicht naar voren voldoen.
Maar wat ik me in alle gemoedelijkheid afvraag is waarom de bemanningsregels internationaal nog niet naar deze tijd zijn aangepast.
Je mag op een schip tot 55 mtr. onder bepaalde voorwaarden alleen varen, er is al bewezen dat dit ggen grotere risicos met zich meebrengt dan met twee man aan boord, nu pleit ik niet voor alleenvaart maar wel voor een soepeler bemannigsbeleid bijv. tot 86 mtr. met een matroos en daarboven een volmatroos dit zal de jeugd denk ik aanzienlijk aansporen voor de binnenvaart te kiezen daar je zo iemand eerder een fatsoenlijke beloning kan geven daar die als volwaardig bemanningslid meetelt, ook de opleiding mag van mij wel wat praktijkgerichter niet iedereen is een studiebol.

Hagens

19-02-2010 op 16:28

Die volwassen schipper wist toch waar hij aan begon? Waarom dan piepen als er bekeurd wordt? Politie afschaffen en iedereen zijn goddelijke gang maar gaan?

Schande dat de KLPD dit wereldkundig maakt?

Je kan maar beter gewaarschuwd zijn.

Sluizer

19-02-2010 op 15:37

moet nog heel veel meer controle op bemanning kommen dat hebben we allemaal baat bij

b

19-02-2010 op 15:32

Ze zouden alle schepen moete controleren die nu onderbemand varen.
Kan je wel een voorpagina mee vullen. Lig nu ook naast een vrij nieuwe 135 in de sluis die maar met zij 2en zijn.....
En als oom agent bij ons komt verlink ik hem wel!
En dan kan ik nog wel een lijstje opnoemen :-)

max

19-02-2010 op 14:50

Kan direct merken dat al die schippers liggen voor de EUBO.
Hebben gezien het loze commentaar niets zinnegers te doen dan op deze site zich druk maken om niets.

...

19-02-2010 op 14:33

Beste Arie,

Als ik mijn telefoonrekening niet betaal word ik afgesloten. Als een hypotheek niet betaalt word sta je op straat. Als je dan je aflossing niet kan betalen van je schip mag je maar gewoon doorgaan met varen... Het liefst nog ver onder de prijs zodat je dan nog net te weinig kan afbetalen maar wel iets. En iemand anders hiermee ook de shit in duw. Tja zeg jij maar hoe het komt dat er crisis is?

En natuurlijk kan er altijd wat fout gaan. We blijven mensen laten we dat niet vergeten. Maar je kan zoveel mogelijk risico beperken door je aan de regels te houden. Zo raar is dat toch niet?

Natuurlijk is het belachelijk dat dit door de KLPD op internet word gezet. Dat word misschien wel de nieuwe manier hoe we in de toekomst met elkaar om moeten gaan.

Björn

19-02-2010 op 13:05

Zelfde als die mensen die rondvaren met jochie van binnenvaartopleiding.Deze krijgen een stempel als matroos en mogen alleen in nederland varen en deze schippers varen gewoon door heel europa.En als het jochie naar school moet gaan ze lekker samen varen.
Schande

kees

19-02-2010 op 12:23

Zelfde als die mensen die rondvaren met jochie van binnenvaartopleiding.Deze krijgen een stempel als matroos en mogen alleen in nederland varen en deze schippers varen gewoon door heel europa.En als het jochie naar school moet gaan ze lekker samen varen.
Schande

kees

19-02-2010 op 12:23

Ha ha die is goed Bjorn
Concurrentie vervalsing val bijna van mijn stoel van het lachen.
Weet nog wel het een en ander op te noemen.
Schepen die geen aflossing betalen soms ook geen rente.
En ook nog een paar met bijstand en dat vaart ook allemaal door .
Moeten ze die ook stil leggen.
En nog wat waarom zo hij tegen een benzine tanker aan varen?
Kan een super modern en goed uit gerust schip ook over komen.(slaap) stuurwerk uitval.
En ben het met een burger eens dat hoeft allemaal niet uit gebreid in de media van kijk ons nou eens wat hebben wij weer goed werk gedaan he

Arie (Prut)

19-02-2010 op 11:28

beste bjorn
in vergelijking tot een kraan fikt benzine iets sneller en beter.

heinrich pumpernickel

19-02-2010 op 11:17

Beste burgers ooit gehoord van concurrentie vervalsing? Als schip 1 zich wel aan alle regels houd en schip 2 niet wat dat dan scheelt in de kosten? En over het belang van veiligheidsmiddelen hoeven we niet te twijfelen.

Komop we leven in 2010! Stel dat het schip tegen een tanker met 3000ton benzine was gevaren in Utrecht. Hadden we dan ook moeten zeggen: Doe niet zo moeilijk joh...

Björn

19-02-2010 op 10:53

ik vaar op een schip waar alles tot in de puntjes geregeld is dus elke keer als ik de politie zie varen denk ik aan maimivice u weet wel waar twee opgeschoten overjarige pubers licht geestelijkgehandikapte onzekere waarschijnlijk inpotente mannen driftig met snelle imago compenserende voertuigen en kleedij het tuig in de maatschappij de kop in proberen te drukken mijn laatste bekeuring was voor mijn handschrift dit was volgens de boevenvanger niet netjes genoeg hiervoor 20euris waarschuwing!?? mag ik niet aan half uur in de hoek staan meester??vroeg ik,de wets dienaar dreigde mij dat het ook nog wel erger kon. U begrijpt dat ik toen van angst begon te sidderen en te beven. Collega,s ook licht gehandicapten kunnen prima mee doen in deze maatschapij behoud uw rust en heb geduldt

heinrich pumpernickel

19-02-2010 op 10:42

burger groot gelijk. Ze hebben zeker niets beters te doen die dijkwachters.

andere burger

19-02-2010 op 10:16

Nou aflossertje

Dit is geen broodroof,dit is puur eigen schuld!
Je moet de zaken maar gewoon goed voor elkaar hebben,oke een paar brandblussers te weinig,maar onveilige overstap en te weinig bemanning?
Eigen risico,word je niet gepakt heb je geluk,in dit geval niet dus.

johan

19-02-2010 op 09:12

ik weet er nog een paar

jlh

19-02-2010 op 08:48

In wat voor wereld leven wij dat de waterpolitie gelijk de media informeert als ze een overtreder op het water betrappen. Doen ze voor de rest zo weinig dat bij elke bekeuring een persbericht moet worden uitgeven? Belachelijk. Waarom worden overtredende vrachtwagenchauffeurs ook niet op deze wijze in de media aan de schandpaal genageld? Advies voor de Waterpolitie: wees wat bescheidener, dat komt heel wat professioneler over. Bah.

burger

19-02-2010 op 08:47

Broodroof is erg.

En dat met die brandblussers; dat is binnen 5 minuten opgelost(als je in de buurt van Marcus bent).

Een aflos- Schipper/Stuurman

19-02-2010 op 01:24

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  Ik ga akkoord met de huisregels en de algemene voorwaarden.
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.

Nieuws per rubriek

Actueel » RSS
Sao-Maï plooit tijdens laden... (8-2-12)
Boot Holland opent... (8-2-12)
Stuur uw ijsfoto's (101) (8-2-12)
Port Elizabeth is zesde tanker van... (8-2-12)
Belgische visser springt uit... (8-2-12)
Chartervaart » RSS
Enquete voor marketingcampagne... (27-1-12)
Sicko Heldoorn voorgedragen als... (22-12-11)
Onderzoek legt betekenis... (17-12-11)
Nieuwe internetverzekeraar (10-12-11)
Op zoek naar tonnen voor Balder (9-12-11)
Havens en vaarwegen » RSS
Stuwen Neder-Rijn en Lek open:... (8-2-12)
IJsbrekers actief op Vlaamse... (8-2-12)
Vorststremmingen tot in... (8-2-12)
Konvooivaart nog niet nodig (8-2-12)
Hijskraan doet zijn werk bij Eefde (8-2-12)
Offshore » RSS
Noors WWS bestelt 4 suppliers bij... (21-12-11)
Miljardeninvesteringen in... (25-11-11)
Offshore Energy 2011 'groot succes' (14-10-11)
Boskalis: steeds minder bagger (21-4-11)
Nieuwe offshorebeurs in Den Helder... (17-2-11)
Scheepsbouw en reparatie » RSS
Accent op innovatie bij... (8-2-12)
Groter dan Eeborg worden ze niet... (5-2-12)
‘Spuitisolatie is fantastisch' (2-2-12)
Versluis sr. verbouwt loodsboot en... (2-2-12)
Jan Luijt komt om het leven bij... (1-2-12)
Techniek » RSS
Greenstream Tanker superschoon (8-2-12)
14.000 teu containerschip op LNG (2-2-12)
VT wint Binnenvaart Brandstof... (2-2-12)
Argonon mag op LNG de Rijn op (1-2-12)
Daewoo bestelt watermakers bij... (28-1-12)
Telematica » RSS
Hartmann wint Telematica Award met... (4-1-12)
LIVE BLOG: Telematicadag Nijmegen... (30-12-11)
Het gemak van een tablet aan boord (29-12-11)
BTB: Problemen met mobiele dekking... (9-12-11)
Vaarwegbeheerders delen... (26-11-11)
Varend bestaan » RSS
Binnenvaart bij SGP op 2 maart (8-2-12)
Verbondenheid met... (5-2-12)
Binnenvaart welkom in Zeeuws... (29-1-12)
Twee schepen JR Shipping belanden... (27-1-12)
Kamer zwijgt over Transitiecomité (25-1-12)
Vervoermarkt » RSS
Aan de reis: Moeilijke markt (8-2-12)
Rijn van A tot Z: ‘Hoe kom je er,... (8-2-12)
Sluizen Terneuzen breken record (4-2-12)
Verhoging Franse gasolieaccijns (2-2-12)
Kempenaars voor Senegal (1-2-12)
Visserij » RSS
NMa brengt visserijketen in kaart (7-2-12)
Nieuwe naam voor visserijbeurs Urk (2-2-12)
Bijvangstsorteersysteem in de... (26-1-12)
Hoe de kotter VD-28 verdween en net... (21-1-12)
Garnalenvissers investeren in... (13-1-12)
Zeevaart » RSS
Zeevrachtenmarkt: Vloot groeit nog... (8-2-12)
Kantonrechter legt zowel kapitein... (5-2-12)
Reünisten strijden voor behoud... (4-2-12)
Succes van piraten neemt af (3-2-12)
Zware Kees: Verbeteren (1-2-12)






Product van de maand RSS

Aanmelden nieuwsbrief

 

Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?

 

Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!

 

Klik hier voor het aanmeldformulier.

 

2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!

Proefabonnement

 

Een proefabonnement ter kennismaking!

 

Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?

 

Neem dan een proefabonnement voor

slechts € 17,50 (excl. BTW)