Laatste nieuws:
Zoek bedrijf

DEN HAAG, 22 december 2009 17:39

Nieuwe rol V&W bij handhaving Binnenvaartwet

De Inspectie Verkeer en Waterstaat en Rijkswaterstaat gaan vanaf 1 januari 2010 bestuurlijk handhaven op de Binnenvaartwet. Tot nu toe werd er alleen strafrechtelijk opgetreden bij overtredingen van de binnenvaartwet. Strafrecht wordt straks alleen nog toegepast bij overtredingen die een gevaar voor de openbare veiligheid kunnen opleveren.

De handhaving zal zich vanaf 1 januari concentreren op onder meer de vaar- en rusttijden, bemanningssterkte en stabiliteit in de beroepsvaart. Het Korps landelijke politiediensten en de Zeehavenpolitie zullen de IVW en Rijkswaterstaat in 2010 ondersteunen bij de bestuurlijke handhaving. Dit betekent dat de politie te water in 2010 zowel zelfstandig als samen met IVW en Rijkswaterstaat deze controles nog zal uitvoeren. Vanaf 1 januari 2011 zal de politie te water zich weer gaan concentreren op de strafrechtelijke handhaving.

Voor het klein vaarbewijs is gekozen voor het behoud van de strafrechtelijke handhaving omdat een bestuurlijke boete voor het niet bezitten van het klein vaarbewijs tot versnippering en ondoelmatige handhaving leidt. Om dit mogelijk te maken is een beperkte wetswijziging nodig en is de vaarbewijsplicht tot die tijd uitgezonderd van de bestuurlijke boete. 

Reacties (5)

Is het dan ook mogelijk dat we niet verschillende instanties achter elkaar aan boord krijgen?stem dit eerst eens op elkaar af.overigens ben ik voor schoenmaker blijf bij je leest en dat geldt zeker voor rws.Die hebben al moeite genoeg om de zaken waar hun voor zouden bij te houden.

mvg BG

23-02-2010 op 11:29

Een reactie op de heer Dirk Steensta.U schrijft worden wij gezien als mogelijke criminelen. Ik zal U eens zeggen hoe ik Uw bedrijfstak zie: Harde werkers, een hoge graad van vakbekwaamheid, eerlijke mensen, behulpzaam, zeer grote zelfstandigheid, trots op hun bedrijf, te bescheiden.
Ik wens U allen een fijne kerst en goed vaarjaar 2010.
Ton van Seeters (gepensioneerd waterpolitieman).

Ton van Seeters

24-12-2009 op 10:44

Ik heb gehoord van een RWS man dat de binnenvaart de meest gecontroleerde beroepsgroep is.Waarom? misschien omdat er voor de meest pietluttige overtredingen een bekeuring geschreven kan worden? Misschien dat men op deze manier goed kan scoren t.o.v. hun mederen en gelijk ook de staatskas kan aanvullen.Of worden wij gezien als mogelijke criminelen? Wie het weet mag het zeggen.
Dirk

Dirk Steenstra

23-12-2009 op 18:17

Vraag me af of dit niet de verkeerde kant opgaat, nu RWS moet gaan controleren. Denk niet dat er schippers zijn die zitten te wachten op een boot van RWS om hun vaartijdenboek door te spitten.

RWS moet zich gewoon blijven houden aan de wijze waarop het al jaren gaat, alleen optreden bij gevaarlijke situaties.....schoenmaker, blijf bij je leest.



Aan de andere kant van het verhaal, als je als schipper alles op orde hebt, hoef je je ook geen zorgen te maken voor een controle van RWS.
Maar het is niet voor niets dat sommige schippers nog steeds niet willen vertellen hoeveel opvarenden ze aan boord hebben.....

RWS'er

23-12-2009 op 11:44

Vroeger wist je waar je aan toe was. Je had de waterpolitie van het Korps Rijkspolitie. Deze controleerde alle wetgeving waar de binnenvaart mee te maken heeft. Een aantal jaren geleden werd de waterpolitie buitenspel gezet met betrekking tot de veiligheidswetgeving; de arbeidsinspectie ging het doen. Het gevolg, nagenoeg geen controles meer in die wetgeving. Nu gaat V&W bovenstaande zaken aanpakken, valt hier nu ook de controle weg. Kijk naar het toezicht op de Maas bij Maastricht. Daar ging de landpolitie een boot aanschaffen en controles uitvoeren op het water. Het KLPD bleef daarom waarschijnlijk weg. Nu, 2009, boot weg in Maastricht door personeelsgebrek en geen toezicht meer. Er is zelfs een werkgroep in Maastricht opgericht die roept om terug keer van het toezicht omdat het een rommeltje wordt. De moraal van dit verhaal, een goede waterpolitie op het water en niet allerlei hobbyisten die een tijdje de vakmensen voor de voeten lopen en zich dan weer terugtrekken.

Antonius

23-12-2009 op 10:42

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  Ik ga akkoord met de huisregels en de algemene voorwaarden.
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.

Nieuws per rubriek

Actueel » RSS
EVO: ‘Gefronste wenkbrauwen... (3-2-12)
VT worstelt zich een plek in Panama (3-2-12)
Leraren zoeken werkstage (2-2-12)
Dronken schippersechtpaar... (1-2-12)
Belgische reders zweten crisis uit (1-2-12)
Chartervaart » RSS
Enquete voor marketingcampagne... (27-1-12)
Sicko Heldoorn voorgedragen als... (22-12-11)
Onderzoek legt betekenis... (17-12-11)
Nieuwe internetverzekeraar (10-12-11)
Op zoek naar tonnen voor Balder (9-12-11)
Havens en vaarwegen » RSS
Opnieuw reuzegroot containerschip... (3-2-12)
IJsgang: Rijkswaterstaat neemt... (3-2-12)
Binnenvaart moet technisch... (3-2-12)
Schutprocedure voor heropening... (2-2-12)
Onderhoud aan Wilhelminakanaal (1-2-12)
Offshore » RSS
Noors WWS bestelt 4 suppliers bij... (21-12-11)
Miljardeninvesteringen in... (25-11-11)
Offshore Energy 2011 'groot succes' (14-10-11)
Boskalis: steeds minder bagger (21-4-11)
Nieuwe offshorebeurs in Den Helder... (17-2-11)
Scheepsbouw en reparatie » RSS
‘Spuitisolatie is fantastisch' (2-2-12)
Versluis sr. verbouwt loodsboot en... (2-2-12)
Jan Luijt komt om het leven bij... (1-2-12)
Europort in mei naar Roemenië en... (31-1-12)
America's Cup voorbeeld voor Team X (21-1-12)
Techniek » RSS
14.000 teu containerschip op LNG (2-2-12)
VT wint Binnenvaart Brandstof... (2-2-12)
Argonon mag op LNG de Rijn op (1-2-12)
Daewoo bestelt watermakers bij... (28-1-12)
40.000 pk en nog steeds een... (27-1-12)
Telematica » RSS
Hartmann wint Telematica Award met... (4-1-12)
LIVE BLOG: Telematicadag Nijmegen... (30-12-11)
Het gemak van een tablet aan boord (29-12-11)
BTB: Problemen met mobiele dekking... (9-12-11)
Vaarwegbeheerders delen... (26-11-11)
Varend bestaan » RSS
Binnenvaart welkom in Zeeuws... (29-1-12)
Twee schepen JR Shipping belanden... (27-1-12)
Kamer zwijgt over Transitiecomité (25-1-12)
Boeken: Seeman, een van de... (22-1-12)
Meer studenten, maar ook veel... (19-1-12)
Vervoermarkt » RSS
Sluizen Terneuzen breken record (4-2-12)
Verhoging Franse gasolieaccijns (2-2-12)
Kempenaars voor Senegal (1-2-12)
Drie coöperaties samen de markt op (1-2-12)
Aan de reis: Knudde in zeehavens (1-2-12)
Visserij » RSS
Nieuwe naam voor visserijbeurs Urk (2-2-12)
Bijvangstsorteersysteem in de... (26-1-12)
Hoe de kotter VD-28 verdween en net... (21-1-12)
Garnalenvissers investeren in... (13-1-12)
‘Europees visserijbeleid moet... (6-1-12)
Zeevaart » RSS
Reünisten strijden voor behoud... (4-2-12)
Succes van piraten neemt af (3-2-12)
Zware Kees: Verbeteren (1-2-12)
Zeevrachtenmarkt: Wachten tot de... (1-2-12)
KVNR: Alle seinen staan op rood (27-1-12)






Product van de maand RSS

Aanmelden nieuwsbrief

 

Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?

 

Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!

 

Klik hier voor het aanmeldformulier.

 

2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!

Proefabonnement

 

Een proefabonnement ter kennismaking!

 

Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?

 

Neem dan een proefabonnement voor

slechts € 17,50 (excl. BTW)