ROTTERDAM, 28 oktober 2009 14:24
Van Oord heeft de verdieping van de haven van Rio de Janeiro in Brazilië aangenomen. Het contract heeft een waarde van 45 miljoen euro. De opdrachtgever is een speciaal opgericht ministerie dat zich bezig houdt met de bereikbaarheid van de Braziliaanse havens voor grotere schepen. De uitvoering van het project start begin 2010 en neemt bijna een jaar in beslag.
Van Oord baggert ruim vier miljoen kubieke meter grond, variërend van zachte klei tot zachte steen, in het toegangskanaal en de haven. De werkzaamheden worden uitgevoerd met een middelgrote sleephopperzuiger, de recent in de vaart genomen backhoe Goliath en twee nieuwe zelfvarende splijtbakken met een inhoud van 2.850 kubieke meter elk.
Met deze opdracht versterkt Van Oord haar positie in Zuid-Amerika. Brazilië waar het bedrijf sinds 1985 actief is, is een thuismarkt voor Van Oord. De laatste jaren zijn tevens projecten uitgevoerd in Chili, Cuba, Dominicaanse Republiek, Trinidad & Tobago, Mexico en Venezuela.
De groei van de wereldbevolking en de wereldeconomie zorgen voor een toename van het wereldwijde maritieme transport. Steeds grotere schepen met meer diepgang vragen om uitbreiding en verdieping van havens. Van Oord biedt oplossingen voor deze ontwikkelingen in de vorm van het aanleggen van havens, haventerreinen en het onderhouden van havenbassins.
Waar Nederlanders niet groot in zijn.
Kees
28-10-2009 op 15:01
Nieuws per rubriek
Focus op...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv