DEVENTER, 15 oktober 2009 10:08
Binnenvaartondernemers waren de afgelopen week gematigd positief over de vrachten. Met aansluitende reizen en volgens sommigen ‘keurige tarieven dankzij de KWZ' kon er weer een beetje worden verdiend. Af en toe kon er ook een halve euro bij worden gepraat en in de zeehavens werd bovendien redelijk werk aangeboden. Maar de vrees dat het water komt, is groot in de binnenvaart. ‘Dan zijn de tarieven weer weg en komt de overcapaciteit terug.' Ook niet iedereen kon uit de voeten in de huidige markt. Er werden reizen geweigerd en er werd geklaagd over de slechte tarieven.
De EMO verwacht deze week zes schepen met kolen en drie met erts. De Torm Saltholm kwam maandag leeg van kolen en de Margot N lag van zondag tot woensdag erts te lossen. De Pomorze loste maandag en dinsdag kolen en de Ariadne lost van dinsdag tot vrijdag erts. De Belmonte lost woensdag en donderdag kolen en de Mineral Capeasia lost van donderdag tot zaterdag kolen. De Apostolos lost van vrijdag tot zondag kolen en de Cape Dover wordt zaterdag verwacht met erts. De Armia Krajowa loopt zondag binnen met kolen.
Peterson Amsterdam verwachtte woensdag de Dyna Voyager met citruspulppellets en sojaschroot en -pellets. Vrijdag 16 oktober komt de Angelina met sojaschroot en -pellets en 20 oktober wordt de Globulus verwacht met sojaschroot en -pellets. Op 26 oktober komt de Aghios Makarios met sojaschroot en -pellets, een dag later komt de Faneromeni met sojaschroot, sojaschrootpellets en sojahullenpellets en 28 oktober wordt de Bellatrix verwacht met sojaschroot. De Sky Pacific wordt 2 november verwacht en de UBC Lemessos komt 3 november met palmpitschroot en -pellets.
Peterson Rotterdam verwacht vrijdag de Silver Pegasus met sojaschroot en -pellets. De Sanko Rally wordt 31 oktober verwacht met lupinen.
Kolen gingen van Amsterdam naar Julia voor 3 euro exclusief. Naar Thionville werd 5 euro exclusief betaald. Voor kolen van Vlissingen naar Blenod werd 5,50 euro op waterstand betaald. Naar Hoechst werd 6,80 euro exclusief betaald en naar Frankfurt 5,25 euro (excl). Tarwe ging van de Main naar Rotterdam voor 10,50 euro exclusief naar Rotterdam. Veevoer ging naar de Duitse kanalen voor 3,75 euro. Van Amsterdam naar Veghel werd 3,50 euro voor maïs betaald. Van Terneuzen naar Keulen werd 5 euro inclusief betaald. Sojaproduct ging van Amsterdam naar Izegem of Gent voor 4 euro per ton.
Veevoer (700 ton) ging van Amsterdam naar Rees voor 3 euro per ton. Een partij van 500 ton sunpellets ging vorige week van Amsterdam naar Dorsten voor 7 euro per ton.
Duitsland
Er wordt nog steeds leeg opgevaren naar Boven-Rijn en Main, maar de tarieven lopen daar wel wat terug. Maïs kwam van de Boven-Rijn voor 7,25 en 8,50 euro exclusief KWZ. Vanaf Mannheim werd 6 euro exclusief betaald. Tarwe ging voor 16,50 euro inclusief van de Main naar Rotterdam. Grind bracht van de Boven-Rijn tussen 8,75 en 11 euro per ton op.
België en Frankrijk
Peterson Gent verwachtte woensdag de Three Stars met sojaschroot en -pellets.
In Frankrijk was er onveranderd weinig aanbod van werk naar België en Nederland.
De vrachten in deze wekelijkse rubriek komen van schippers. Samen vormen zij een panel, dat de markt redelijk vertegenwoordigt. Niettemin kan het panel nog groeien. Voelt u zich aangesproken, meldt u zich dan aan bij de redactie op telefoonnummer 0570-504 364. Uw gegevens worden anoniem verwerkt. (marjadevet@schuttevaer.nl)
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Nieuws per rubriek
Focus op...
Aanmelden nieuwsbrief
Wilt u ook 2x per week op de hoogte worden gehouden van nieuws uit de maritieme sector?
Meldt u zich dan nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Schuttevaer.nl!
Klik hier voor het aanmeldformulier.
2x per week alle actualiteiten uit de branche in uw e-mailbox!
Proefabonnement
Een proefabonnement ter kennismaking!
Wilt u gedurende 8 weken kennismaken met Weekblad Schuttevaer?
Neem dan een proefabonnement voor
slechts € 17,50 (excl. BTW)
Disclaimer|Huisregels|Contact|Colofon (mail & bel)|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Wacht te Kooi|VAART! |Vraag en Aanbod|Wie Levert|Aandrijven en besturen|EngineersOnline|Scheepvaart|Scheepsbouw|Cruise|Sleep & Duw|Havens|Motoren|Boordtelefoongids|Opleidingen en cursussen|Scheepvaart Prikbord
© 2011MYbusinessmedia bv